AUDIOGALERII: Padar ja Ansip süüdistasid üksteist valetamises

21. mai 2009, 13:27

Veel viimaseid tunde ametisolev rahandusminister Ivari Padar ja peaminister Andrus Ansip süüdistasid avalikult üksteist valetamises.

Ministrid ei suutnud end valitsuse pressikonverentsilt talitseda ja süüdistasid üksteist negatiivse lisaeelarve koostamise pidurdamises.

Nii teatas peaminister Ansip, et tema ei saa aru, kust tekkisid vahepeal jutud, justkui tahaks valitsusliit kangesti tasuta koolitoidu kaotada või mingeid muid hüvesid kärpida.

"Tekkis mingi jutt, et tasuta koolitoit kaob või õpetajate palku vähendatakse või pensione alandatakse. Sotside pressiteade. Kui seda Lukase käest küsiti, siis ei teadnud Lukas midagi! Õnnetu! Ei saa aru! No jälle, rahandusministeeriumil mingi rida tabelis sees," laiutas Ansip demonstratiivselt käsi.

Näost punetav, mossis ja üleöö justkui 20 aastat vanemaks saanud rahandusminister Padar väitis aga, et oravapartei lekitas teadlikult erinevaid ideematerjale ja andmeid, mis ta rahandusministeeriumist välja saatis.

"Teate, ma lugesin viimasel ajal sekundeid, millal minu materjal mõnesse ajalehetoimetusse jõuab ja avalikuks saab. Mis te arvate, et mul on seda huvi lekitada või!? Ma üldiselt ei taha rääkida sellest, mis on vorsti sees. Ses suhtes ma küll hoiatan tulevast IRL-i ja Reformierakonna valitsusliidu partnerit," prahvatas Padar.

Padari sõnul kirjutas ta erinevatesse ministeeriumitesse ja peaministrile saadetud materjalidesse sisse valdavalt Ansipi enda ideid, kuidas negatiivset lisaeelarvet koostada: mille arvelt kui palju kärpida.

"Härra peaminister pehmelt öeldes ei olnud siin täpne. Rahandusminister viib kabinetti selle, mis valitsusliit on otsustanud," süüdistas Padar avalikult Ansipit valetamises.

Peaminister Ansip pööritas Padari sõnavõtu peale silmi ja väitis, et niimoodi ikka ei olnud, sotsist rahandusminister tegi ise omaloomingut ja püüab nüüd avalikkuse ees märtrit mängida.

Ansipi sõnul läks valitsus laiali seetõttu, et sotside kõige olulisemad poliitikud kandideerivad 7. juunil toimuvatel europarlamendi valimistel esinumbritena Euroopa Parlamenti.

"Minu arvates läks valitsusliit laiali poliitilistel põhjustel. Ma ei tea, kas see vastus oli ammendav," lisas Padar naeratades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2010, 11:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing