Opeli tehing jätab Rootsi Saabi külma kätte

31. mai 2009, 09:59

Saabi väljajäämine USA autotootja GM ning
Kanada ja Venemaa ärihuvide vahel sõlmitud Opeli müügitehingust asetab Rootsi
autotootja väga raskesse seisu, kommenteeris uut olukorda nädalavahetusel Rootsi
peaminister Fredrik Reinfeldt.

„Ma usun, et kõik, kes on arenguid jälginud, mõistavad, et Saab on jäänud väga raskesse ja haavatavasse seisu,“ vahendas Rootsi uudisteagentuur TT.

Saab on õues külma käes – selline on tänane seis.

Laupäeval lõi Saksamaa valitsus Opeli päästmiseks emafirmat GMi ähvardava pankroti eest käed Kanada autoosade tootjaga Magna, mille taga on ka Venemaa Sberbank ja autootja GAZ. Tehing, kus GM müüks oma Euroopa haru ühe suure tükina, jääb seega ära.

Esmaspäeval esitab GM kohtule tõenäoliselt pankrotikaitse taotluse. Firma eesmärk oli Opeli tehing enne lukku lüüa, et need varad USA pankrotiprotsessi keerisesse ei satuks. Saabi jaoks GMil aga sarnast strateegiat ei olnud.

GM on lubanud oma nõuded Saabi vastu (ligi 10 miljardit Rootsi krooni) vähendada 25%le, kuid kas see kokkulepe jääb jõusse ka pärast GMi pankrotikaitse taotlust, pole kindel, kirjutab TT.

Saab Automobiles infojuht Eric Geers on siiski optimistlik ja lubab varsti teada anda firma uue omaniku. „Võimalike ostjate arv on kahanenud kolmele ja varsti jääb sõelale vaid üks,“ ütles ta.

Rootsi meedia andmeil on lõpusirgele jäänud Rootsi sportautode tootja Koenigsegg, USA miljardär Ira Rennert ja ta Renco Group ning Itaalia Fiat.

Lõppeval nädalal sai Saab kohtult suve lõpuni lisaaega saneerimisprotsessi läbiviimiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2009, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing