Ministeerium peab korteriühistu pankrotti arusaamatuks

12. juuni 2009, 17:53

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi
hinnangul on arusaamatu, miks Onix Investi küttevõla tõttu raskesse olukorda
sattunud Lasnamäe korteriühistu võitluseta alla annab ning pankrotimõtteid
mõlgutab.

Tallinnas Virbi 12 asuva elamu majandamiseks loodud korteriühistu liikmed plaanivad ühistu pankrotti, kuna ei oska muul teel vabaneda kinnisvaraarendaja Onix Investi tekitatud küttevõlast, kirjutas Äripäeva venekeelne nädalaleht Delovõje Vedomosti.

Ministeeriumi elamumajanduse asekantsler Merike Kompus ütles Virbi 12 ühistu juhtumit Äripäevale kommenteerides, et tal on võimatu hinnata korteriühistu majanduslikku olukorda ja erinevaid võimalusi selle lahendamiseks. Majandusministeeriumi hinnangul pole tegu niivõrd elamumajanduse üldise probleemiga nagu kõrge küttehind vms kuivõrd konkreetse korteriühistu spetsiifilise probleemiga, kus arendaja lihtsalt ei täida talle pandud kohustusi.

Enne pankroti väljakuulutamist on ühistul mitmeid võimalusi võlgnike mõjutamiseks ja neilt võla kättesaamiseks. "Kui korteriühistu ei saa oma võlglastega ise hakkama, tuleb asi üle anda inkassofirmale või pöörduda kohtusse. Sellise olukorra lahendamine on täiesti kohtu pädevuses ja jääb arusaamatuks, kuidas saab õiguslikul alusel tuginevat nõuet lihtsalt ignoreerida," lausus Kompus.

"Igal juhul tuleks arendaja sundida oma kohustusi täitma. Tegemist on ikkagi erandliku juhtumiga, mis ei ole tingitud inimeste maksevõimest ja niivõrd majandussurutisest kuivõrd lihtsalt arendaja kuritahtlikkusest," lisas ta.

Korteriühistu Virbi 12 juhatuse liige Konstantin Grigorenko rääkis Delovõje Vedomostile, et omal ajal kohtusid Tallinna korteriühistute liidu esindajad majandusministri Juhan Partsiga ja tegid talle ettepaneku luua viivitamatult fond korteriühistute abistamiseks, mis neist olenematutel põhjustel on raskustesse sattunud. "Vaatamata tõotatud abile midagi tehtud pole. Praegu on iga korteriühistu jäetud iseenda hooleks. Nii me vingerdame, kuidas oskame," märkis ta samas.

"Olin tookordse kohtumise juures ja võin kinnitada, et ei minister ega keegi teine ei ole taolist lubadust fondi loomiseks välja käinud," kommenteeris majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna juht Kalev Vapper Grigorenko öeldut. "Jutt tiirles hoopis selle ümber, kuidas luua võimalus, et iga korter maksaks oma küttekulud reaalselt kulutatud, mitte kaudselt arvestatud sooja järgi," lisas ta.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teatel ei oma nad ülevaadet, kui paljud korteriühistud on sattunud tänaseks makseraskustesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2009, 17:58
Otsi:

Ava täpsem otsing