Lauri Lind sai mullu investeerimisest 11 miljonit kahjumit

18. august 2009, 17:17

Swedbanki aktsiaturgude osakonna juht Lauri
Lind sai mullu oma ettevõtte Blauret OÜ kaudu 11 miljonit krooni kahjumit, mida
mees pidas küll rohkem kahjumiks paberil.

Alates 2005. aastast on saanud Blauret kasvavat kasumit ja kui eelmise aasta kahjum maha arvata, siis oli järgi üle 23 miljoni krooni. Lind teeb eelmise aasta aruandes ettepaneku maksta dividendideks välja kolm miljonit.

"Eks ta rohkem on ikka ümberhindlusest," kommenteeris Lind suurkahjumit. Swedbanki põhitöö kõrvalt ma väga kaubelda saa, vastas Lind küsimusele, millist kauplemisstrateegiat ta kasutab ja kuidas põhitöö kõrvalt selleks aega jääb.

Lind nõustus, et valdavalt oli kahjum tingitud aktsiate allahindlusest. "See on kõik paberi peal," märkis ta, tundmata suurest kahjuminumbrist kaotusevalu. Tema sõnul enamik inimesi, kel on väärtpaberiportfell, ei võta sellist kaotust liiga tõsiselt. "Peab lihtsalt vaatama, et edaspidi need samad allikad raha tagasi tooks," toonitas ta.

"Eks seal on igasuguseid asju," kommenteeris Lind, kas ta igapäevast kauplemist ei harrastanudki. "Pigem on nii, et mõned asjad on passiivsed ja mõned asjad on aktiivsed. Pigem on mingisugused üksikud valitud nimed, kus on suuremad positsioonid, millest ümberhindlus tuleb," selgitas ta. Samas polnud ta nõus oma lemmikuid avaldama.

Dividende Lind veel endale välja maksnud ei ole. "Ettepanekuid võib igasuguseid teha, ega see ei tähenda, et välja makstakse," rääkis ta. Pigem on see tema hinnangul normaalne, et mingisugune ettepanek maksmiseks on olemas. "Eks ole näha, kuidas ettevõttel äritegevus kulgeb, kas ka makstakse välja või mitte," märkis Lind.

"See on ikka puhtalt investeerimiskeha," vastas Lind küsimusele, mida ta dividendideks mõeldud rahaga pihta kavatseb hakata.

Lind jättis aga kommenteerimata, kuidas tal see aasta läinud on.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2009, 17:54
Otsi:

Ava täpsem otsing