Rahumaa sai mullu 4,4 miljonit laenu intressiga 45%

26. august 2009, 17:11

Indrek Rahumaa suurosalusega Alta Capital
Partners sai eelmisel aastal Ahtri Majalt 4,4 miljonit krooni laenu
intressiga 45%, lisaks ostis Toonart Rääskile kuuluv ettevõte Rahumaalt
riiuliettevõtte Pinkwater 80 miljoni krooniga.

Ahtri Maja majandusaastaaruandest selgub, et Alta sai mullu ettevõttelt laenu 4,4 miljonit krooni, sh intressinõue kaks miljonit krooni (alusvaluuta oli euro).

Kahe ettevõtte seos kerkis hiljuti esile, kui ilmnes, et Alta Capital Partners S.C.A ja Alta Foods sõlmisid 24. jaanuaril 2009 kokkuleppe, millega Alta Foods pantis 50% suuruse osa oma kuue miljoni eurosest (93,9 mln kr) nõudest Luterma vastu osaühingule Ahtri Maja. Pant laieneb ka ettemaksu vastavale osale kogunenud intressi ja viivise nõuetele ning väidetavalt võib vaidlusaluse nõude täitmist nõuda üksnes Ahtri Maja.

Alta Capitali jurist Anton Sigal ei soovinud kommenteerida, kas pant anti laenu katteks või kaasnes see hoopis müüdud ettevõttega Pinkwater.

OÜ Ahtri Maja kuulub ASile Landeste, mille omanikuks on Äripäeva rikaste TOPi 18. mees Toonart Rääsk, kelle varanduse suuruseks mullu sügisel hinnati 1,43 miljardit krooni.

OÜ Pinkwater on eelmise aasta kevadel loodud valdusfirma, mis kuulus algul SIA Alta Capital Partnersile. Mis firmaga on tegemist, Rahumaa eelmisel aastal rääkida ei tahtnud, kuna tema sõnul oli tegu arendusjärgus projektiga.

Nädal tagasi ilmus ka uudis, et Alta Foods loovutas poole oma ligi 94 miljoni krooni suurusest nõudest Oliver Kruuda ettevõte Luterma vastu OÜ-le Dalton Eesti, mis kuulub Otto Tammele. Endine hoiupankur Otto Tamme on seotud Toomas Tooliga. Nimelt on ta Ekspressi andmetel Toolile kuuluva Läti ühe suurema piimakombinaadi Tukums Piens juhatuse liige.

Luterma kinnitab endiselt, et ettevõttel puudub kohustus täita väidetavat nõuet, kuivõrd eelviidatud Stockholmi Arbitraažiinstituudi vahekohtu otsust pole Eestis tunnustatud ega täidetavaks tunnistatud ja otsus on kohtus vaidlustatud.

Alta Capital Partnersil oli vastavalt 2007. aasta septembris sõlmitud lepingule kavas osta Kalevi toiduaineteüksus ja AS Tere. Veebruaris 2008 tasus Alta Capital tehingu ostuhinnast ettemaksuna Kalevile kuus miljonit eurot ehk ligi 93,9 miljonit krooni. Süveneva ülemaailmse finants- ja majanduskriisi oludes nurjus tehingu finantseerimine ning Alta Capital taganes lepingutest juunis 2008. Ettemaks jäi Kalevile ning ettevõtted hakkasid vaidlema, kellele see muutunud oludes kuulub.

Indrek Rahumaa Indrek Rahumaa Indrek Rahumaa

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2009, 14:56
Otsi:

Ava täpsem otsing