Trigon: Rahumaale antud laenu kustutamine kahjustab väikeaktsionäride huve

15. september 2009, 14:52

Tänavu teises kvartalis Indrek Rahumaa
suurosalusega Alta Capital Partnersile antud laenujäägi kustutamine 20 mln
krooni ulatuses kahjustab otseselt Silvano FG väikeaktsionäri huve, nendib
Trigon Fondide fondijuht Mehis Raud.

Mullu teises kvartalis andis Silvano FG oma suurimale aktsionärile Alta Capital Partnersile laenu 44,5 mln krooni, mis osaliselt tagasi maksti, aga mis osaliselt koos intressi- ja viivisetuluga 20,2 mln krooni ulatuses tänavu teises kvartalis maha kirjutati. Majandusaruande järgi laenujääk provisjoneeriti.

„Väikeaktsionäril on raske mõista, miks oli Silvano Fashion Groupi huvides see laen välja anda. Laenu mahakirjutamine kahjustab loomulikult otseselt väikeaktsionäri huve,“ rääkis Raud. Trigon Uus Euroopa väikeettevõtete fondil on Silvanos 1,4protsendine osalus.

Raua sõnul on nad ettevõttele juba oma rahulolematust avaldanud ja seda küsimust ka ettevõtte finantsjuhiga kohtumisel arutanud. „Ootaksime Silvanolt ja Altalt jätkuvalt selgitust antud olukorrale ja nende nägemust, kuidas tekkinud olukord lahendada Silvano kõigile aktsionäridele parimal viisil,“ ütles ta.

"Ettevõtte mastaapi arvestades ei ole tegemist ülisuure summaga, aga ligi 2 miljoni euro provisjoneerimine võrdlemisi väikeste selgitustega vajaks väikeaktsionäri seisukohast kindlasti suuremat tähelepanu,“ märkis fondijuht. Mittetoimiva laenu provisjoneerimine on tema hinnangul iseenesest õige ja näitab konservatiivsust, kui laenu tagasisaamise tõenäosus on langenud.

Raua põhjendusel on fondil Silvanos 1,4 protsendi suurune osalus, kuna fondijuht näeb ettevõttel väga head kasvu ja kasumlikkuse taastamise potentsiaali. „Samas peame antud küsimust väga oluliseks ja oleme jäänud Silvano aktsionäriks vaid seetõttu, kuna juhatus on meile suuliselt kinnitanud, et edaspidi sarnaseid seotud osapooltega tehinguid ei tehta,“ toonitas ta. Raud usub, et tänase aktsiahinna juures on see risk enam kui sisse hinnatud.

Tuginedes juhtkonna nägemusele laenu tagasisaamise tõenäosuse suhtes provisjoneeriti laenujääk ja kogunenud intressid, summas 15 772 000 krooni, seisuga 31. märts 2009, seisab tänavu teise kvartali aruandes. Laenuga seotud täiendav intressi- ja viivisetulu võeti arvele intressituluna summas 4 444 000 krooni tänavu teises kvartalis ja täieliku provisjoniga.

Juhtkond kirjutab tegevusaruandes, et juhtkonna ettepanekul loodi provisjon antud laenude kogusummas 20 215 000 krooni, tuginedes laenu sissenõutavuse analüüsile 2009. a I poolaastal. Juhtkond jätkab jõupingutusi laenu tagasimaksmiseks ning tänavu teises kvartalis on tehtud mõningaid edusamme laenu ümberstruktureerimiseks.

Naisterõivaste- ja pesu tootmise ning müügiga tegeleva Silvano FG tänavu poolaasta müügitulu oli 569 mln krooni, kui mullu oli see 814 mln krooni. Kahjumit saadi antud perioodil 38 mln krooni, kui mullu samal ajal oli kasum 62 mln krooni. Kahjumis kajastus ka juuni lõpul PTA Grupp AS-i müügist saadud 23 mln kroonine kulu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2009, 17:04
Otsi:

Ava täpsem otsing