Gräzin: null-tolerants on loll lahendus

ÄP praktikant 31. august 2009, 14:24

Enne 0,5-promillilise joobepiiri
sisseviimist peaks jõudma üksmeelele, mida tähendab uus joobeaste autojuhile ja
parandama alkoholi mõõtmist, arvas riigikogu liige Igor Gräzin.

„Kas te teate, mida tähendab 0,5 promilli joovet või 0,8 promilli? Mina ei tea. Teie ei tea, Juss ei tea ega Jüri ei tea. Aga me viime selle seadusmuudatuse sisse,“ kommenteeris Gräzin.

Poliitiku arvates oleks liikluse alkoholipoliitikas kaks võimalust: võtta eeskuju vanadest Euroopa riikidest või kehtestada null-tolerants. Null-tolerants on Gräzini arvates jabur, sest sel juhul poleks vahet, kas juua üks õlu või kilo viina. Gräzin nentis samas, et 20 aasta jooksul pole ka millegi targema peale tuldud.

Gräzin ei soovinud seisukohta võtta, kas 0,5-promillise joobenõude kehtestamine on õige. „See, mida arvab teemast mitteprofessionaalne Gräzin, ei puutu asjasse,“ põhjendas ta. Gräzin lisas, et aruka seisukoha väljakujundamiseks läheb paar aastat ja selleks tuleb tutvuda asjatundjate arvamusega.

„Mul on sellest teemast ükskõik. Olen teinud endale tuhandekordseks reegliks, et enne rooli minekut ei tarvita tilkagi alkoholi, sest olen ise seda reeglit rikkunud,“ ütles Gräzin.

Äripäev küsib poliitikutelt ja ettevõtjatelt, mida nad arvavad justiitsminister Rein Langi ettepanekust majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile leevendada juhtide joobepiiri 0,5 promillini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. September 2009, 08:58
Otsi:

Ava täpsem otsing