Olympicu miljonipalgalise mantlipärija töö sai otsa

08. september 2009, 16:42

Kirgi kütnud telesaate "Mantlipärija"
võidumees Sverre Puustusmaa töö ja miljonipalk on Olympicus selleks korraks
otsas. Mees tegeleb nüüd hobikorras tundramatkadega ning peab oma
ettevõtte loomise plaane.

TV3 tõi üle-eelmisel aastal ekraanile saatesarja "Mantlipärija", mis põhines maailmakuulsal tõsielusarjal "The Apprentice". Selle Eesti versioonis otsis tippjuhti ühele oma tütarettevõtetest Olympic Casino rajaja Armin Karu, kes saate käigus võitjale ka vähemalt miljoni kroonise aastapalga välja lubas.

Järgneb intervjuu Sverre Puustusmaaga:

Kas vastab tõele, et Te ei tööta enam Olympicus, et Teid koondati ja tegelete nüüd seiklusturismiga?

Põhimõtteliselt vastab küll tõele jah. Juulist alates ma ei ole enam Olympicus, lahkusin poolte kokkuleppel. Antud juhul jäi Olympicu arendustegevus seal seisma ja koondamise läbi ma sealt ära tulin.

Olite Rumeenias projektijuht?

Olin ametliku nimetusena Rumeenia projekti direktor. Kuid see projekt sai valmis. Need valmis tehtud kasiinod ja ka esinduskasiino – kõik toimivad ja töötavad nüüd.

Kas Teile ei tehtud uut ettepanekut või ei olnud endal enam ambitsiooni Olympicus edasi tööd teha?

Me läksime kenasti lahku, et kui tulevikus hakkavad toimuma jälle uued arengud, siis võib jälle kokku saada. Kuid antud riik ammendus minu jaoks.

Nad pakkusid mulle ka erinevaid võimalusi, kuid väga pidev komandeeringus olemine hakkas peresuhtes koormavaks muutuma. Kuna Eestis me ei leidnud ühist otsa, siis sai kokku lepitud nii, et mina lähen ära.

Kaua saite Olympicus tööd teha?

Poolteist aastat.

Tegemist oli tööpakkumisega, mis naelutas paljud eestlased telekonkurssi vaadates telerite ette. Palganumbriks lubati välja miljon krooni – kas saite reaalselt ka sellist palka?

Olympic tegi kõik, mis ta lubas. Ühtegi halba sõna öelda ei saa.

Kas läheksite uuesti sarnasele konkursile?

Kogemus oli väga super, kuid telesarja ma enam kindlasti ei läheks. Tööpakkumine oli kindlasti tõsiseltvõetav ja hariv ka tagantjärele vaadates. Lihtsalt selle teleprogrammi osa jätaks kõrvale.

Kui palju Te nüüd sissetulekus kaotasite?

See on keeruline küsimus ja ma ei vasta sellele. Omad hobid ja sissetulekud on ikkagi enda asi.

Tegelete nüüd seiklusturismiga?

Militaarsport ja matkamine on olnud terve elu minu hobideks. Tegemist pole veel otseselt konkreetse firmaga, vaid ideega. Praegu ma lihtsalt viin sõpru ja tuttavaid hobikorras tundramatkadele ja nõustan neid, kuidas seal rasketes oludes ellu jääda. Kompan alles pinda.

Praegustes oludes on raske uut ettevõtet käivitada?

Pigem vastupidi. Võimalikud koostöövariandid tulevad lihtsamalt kätte ja koostöölepinguid on oluliselt lihtsam sõlmida kui tippaegadel, kui kõigil olid kausid putru täis.

Kui asi on väga põhjas nagu praegu ja nüüd uue ettevõttega alustada, siis aasta aja pärast võib olla juba hea öelda, et "Jumal tänatud, et ma sellel ajal alustasin." See on suhtumise küsimus, sest alati võib öelda, et on raske.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2009, 10:24
Otsi:

Ava täpsem otsing