Inspektsioon Silvano laenu ebatõenäoliseks hindamisest: see ei ole tavatu

15. september 2009, 17:04

Ei saa lugeda tavatuks ettevõtte poolt oma
finantsseisundi aruandes olevate nõuete laekumise ebatõenäoliseks hindamist ja
nende provisjoneerimist, ütles finantsinspektsiooni juhatuse liige Kilvar
Kessler Silvano juhtkonna laenu andmist Alta Capitalile
kommenteerides.

"Kokkuvõttes on börsiaktsiaseltsi puhul kontrollivaks faktoriks avalikustamine. Kui hinnatundlik teave on õigesti avalikustatud, siis turg arvestab sellega ning see kajastub vastava väärtpaberi hinnas," ütles Kessler.

Börsiaktsiaseltsi poolt laenude andmise otsustamist aktsionärile ei reguleerita Kessleri sõnul finantsinsepektsiooni järelevalve aluseks olevas väärtpaberituru seaduses, vaid see on reguleeritud eraõiguslikus äriseadustikus. "Laenude kajastamine on reguleeritud ka raamatupidamist käsitlevate normidega ning otsustamine teatud ulatuses ka börsi reglemendiga. Viimase täitmise üle teostab järelevalvet eelkõige börs ise," märks ta.

Kessler ütles, et börsiaktsiaseltsi juhtkond peab igakordselt ise hindama, kas ja mis tingimustel anda laenu seotud isikutele, milleks peab ettevõtte juhtkond koguma piisavalt teavet, et langetada õige äriline otsus. "Juhul, kui taolist laenu ei ole börsiaktsiaseltsi poolt õigesti kajastatud või avalikustatud (kui avalikustada tuleb) või tegemist on pettuse kahtlusega, kuulub temaatika finantsinspektsiooni huvivaldkonda," kinnitas ta.

"Kui äriline otsus on suunatud seotud osapoolele, mis erineb oluliselt turutingimustest ja kerkib lojaalsus- või hoolsuskohustuse rikkumise kahtlus või otsust ei ole õigesti avalikustatud, siis kuulub see samuti meie huviorbiiti," lisas Kessler.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2009, 17:04
Otsi:

Ava täpsem otsing