Parts: ettevõtlusaktiivsus on Eestis keskmine

07. oktoober 2009, 11:32

Ettevõtjad võiksid ise
aktiivsemad ja koostööaltimad olla, mitte niivõrd palju vigu riigile nina
alla hõõruda, ütles majandus-ja kommunikatsioonimister Juhan Parts tänasel
toetuste teabemessil 2009.

„Mulle lõikab juba kõrva, et riik on maha maganud selle ja selle. Kahjuks aega enam tagasi keerata ei saa. Ettevõtjate poolt võiks hoopis tulla rohkem taotlusi tulla ettevõtlustoetuste taotlemiseks,“ ärgitas Parts ettevõtjaid aktiivsusele ja toetuste küsimisele.

Parts lisas, et riik on valmis Euroopa Liidu rahasid kiiremini kulutama. „Oleme valmis kõik need rahad turule pakkuma, mitte jätma 2013. aastasse,“ lausus Parts. Ta lisas, et viimasel ajal on eurorahasid efektiivsemalt kasutusele võetud.

Tema sõnul võiksid ettevõtjad hoolitseda, et neil oleks piisavalt head äriideed, millele EAS ja Kredex soostuksid laenu andma. Toetuste taotlemiseks peaksid olema võimalilult eesmärgipärased plaanid ja tema sõnul ei tasuks niivõrd tõsiselt võtta ajakirjanduslikke näiteid, kui mõni ettevõtja pole EASist leanu saanud. „Kutsun teid barrikaadidele. Ei maksa olla väga tagasihoidlik,“ õhutas majandusminister.

Parts lisas veel, et võrreldes teiste riikidega on Eesti ettevõtjate aktiivsus keskmine. Tema sõnul kipuvad inimesed valima pigem teisi rahateenimisvõimalusi ega alusta oma ettevõttega. Parts lisas, et algatusvõime tõstmine on oluline tänases olukorras ja veel mitmekümne aasta pärast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2009, 11:32
Otsi:

Ava täpsem otsing