Ilves: mulle meeldib BMW

17. oktoober 2009, 15:11

Aktsiatest rääkides ütles suure
investeerimiskogemusega aktsionär Rene Ilves, et talle meeldi BMW, kuigi
autol ei ole Eestis hea maine.

„Mulle meeldib BMW firma, sest autosektoris paneb ta kõige enam raha tootearendusse,“ rääkis Ilves, lisades, et kuigi ei ole tegemist kõige suurema autotootjaga, on tegemist kõige suurema tootearenduseelarvega autotootjaga.

Ta usub, et pikas perspektiivis suudab just BMW arendada kõige edukamalt võimalikult väikese CO2 tootlikkusega autosid.

BMW võib olla ainus, kes suudab seda teha ja siis peavad hakkama teised talle maksma, et saada teada, kuidas seda teha või panema pillid sootuks kotti, rääkis Ilves oma nägemusest Tallinna börsi korraldatud üritusel Rahakompass 2009.

Algaja: vali investeerimiseks geograafiliselt lähedal asuv ettevõte

Samas soovitab Ilves algajal valida investeerimiseks ettevõttes, mis asuvad siin lähedal- Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis. Ta rõhutas, et investeerides Eesti turul, kuuled pidevalt lehtede vahendusel kõiki uudiseid ettevõtte kohta.

Ka ei tasuks alahinnata konkurentidelt laekuvat infot. Kui sa töötad a'la Prismas ja omad omad Tallinna Kaubamaja aktsiaid, võid oma töökoha kaudu kuulda väärtuslikku infot Selveri kohta, mis aitab sind investeerimisotsuste tegemisel.

Ilves ütles ka, et kasumlik investeerimine aktsiatesse on töömahukas. "Pead end kogu aeg kursis hoidma," rääkis ta ning soovitas lugeda kannatlikult ja süvenenult LHV foorumeid.

Sobiva kirjandusena tõi ta välja kolm raamatut, mida tasub lugeda:

*"Warren Buffeti tee" - autor Robert G. Hagstrom Jr.

*"100 igihaljast börsivihjet" - autor Seppo Saario

*"Aktsiaoperaatori mälestused"-autor Edwin Lefevre. (raamatule kommentaariks ütles, ta et tegemist on väga halva tõlkega ja vähe õpetava raamatuga, kuid siiski meelelahutust pakkuvad investeerimisalase kirjutisega)

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2009, 18:18
Otsi:

Ava täpsem otsing