Swedbank: Eestis on positiivsed märgid

20. oktoober 2009, 11:17

Kolmest Balti riigist on Eestis teises
kvartalis esmakordselt ilmnenud positiivsed tendentsid kolmandas kvartalis
tugevnenud, kinnitas Swedbanki juhtkond täna telefonikonverentsil
analüütikutele.

Positiivne on võlgnevuses laenude juurdekasvu aeglustumine. Eestis oli september selline kuu, kus võlgnevuses laenude osa isegi vähenes. Et aga tegemist on vaid ühe kuu numbriga „ei saa me selle põhjal veel väita, et trend tervikuna on pöördunud,“ ütles Swedbanki kontserni juht Michael Wolf.

Siiski rõhutas Wolf hiljem pressikonverentsil, et „Eesti eristub selgelt ja paistab tugev, Läti ja Leedu on nõrgemad,“ lisas ta. Karm reaalsus Balti riikides jätkub.

Swedbanki finantsdirektor Erkki Raasuke nentsis siiski otsesele küsimusele vastates, et Balti riigid on „jõudmas territooriumile“, kus põhi hakkab kätte jõudma.

Lätis aeglustus võlgnevuses laenude kasv kolmandas kvartalis, Leedus kiirenes veidi.

„Võlgnevuses olevate laenude osas näeme tunneli lõpus juba valgust,“ ütles Wolf.

Kõige hullem seis on Swedbankil Ukrainas, kus võlgnevuses laenud moodustavad juba 44% laenuportfellist.

Küsimusele võimalikust devalveerimisest Balti riikides ütles Michael Wolf, et oluline on rõhutada, et devalveerimine on alati poliitiline otsus ja pangal pole selles osas ametlikku seisukohta. Et aga pank peab kõigeks valmis olema, on olemas ka plaanid puhuks, kui devalveerimine peaks toimuma.

Swedbanki juhtkond usub, et võlgnevuses laenude kasv pidurdub selle aasta teisel poolel ning et 2009. aasta jääb praeguses kriisis kõige raskemaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2009, 15:04
Otsi:

Ava täpsem otsing