Swedbank Eesti sai III kvartalis 323 mln krooni kahjumit

20. oktoober 2009, 08:12

Vaatamata esimestele stabiliseerumise
märkidele majanduses, mõjutas Swedbanki Eesti üksuse III kvartali tulemusi
majanduslangus, mille tõttu tegevuskasum enne provisjone oli 586 miljonit
krooni, kvartalikahjumiks kujunes 323 miljonit krooni.

Tulud vähenesid III kvartalis 8% võrra 1,045 miljardi kroonini ja tegevuskulud vähenesid ilma erakorralisi kulusid ja arvestuspõhimõtete muutmist arvestamata 2% võrra 410 miljoni kroonini. Klientide hoiused püsisid kvartali jooksul stabiilsena, panga laenuportfell vähenes 3% võrra, teatas ettevõte.

„Möödunud kvartali põhjal saab öelda, et meie klientidel on hakanud tasapisi paremini minema. Sissetulekute vähenemine ei ole olnud nii suur kui prognoositi, Euribori langus on mõjutanud positiivselt klientide maksevõimet ning näeme, et huvi laenude vastu on vaikselt tõusmas,” rääkis Swedbanki Eesti peadirektor Priit Perens. Ta lisas, et kuna kinnisvara hinnatase on stabiliseerunud, on see teinud vara soetamise taas huvipakkuvaks hea sissetulekuga klientide jaoks.

Panga III kvartali majandustulemuste peamised mõjutajad on endiselt varade kvaliteet ja laenukahjumid. Swedbanki Eesti üksuse neto laenukahjumid olid III kvartalis 903 miljonit krooni. Võlgnevuses laenude kasv, mis peamiselt tuleb kinnisvarasektori arvelt, aeglustus kvartali jooksul.

Selle kvartali tulusid mõjutasid madalad turuintressid, väiksemad laenumahud ja võlgnevuses olevate laenude kasv. Kuna pangal on rohkem Euriborist sõltuvaid varasid kui kohustusi, mõjutas Euribori langus puhast intressitulu.

Muutunud majanduskeskkonnas kohanemiseks ette võetud tegevuste toel (sh efektiivsuse tõstmine ja töötajate soodustuste piiramine) suutis Eesti üksus hoida tulu-kulu suhte jätkuvalt heal tasemel - 0,44 (võrreldavatel andmetel 0,42). Töötajate arvu on vähendatud 9 kuu jooksul 11% võrra ning kontorite arv III kv lõpus oli 69.

Analüütikud prognoosivad võlgnevuses laenude kasvu aeglustumist aasta lõpus, mis tähendab, et 2009. aasta peaks jääma ajalukku kui laenukahjumite osas kõige keerulisem aasta.

Swedbanki 2009. aasta tulemused avaldatakse järgmise aasta 9. veebruaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2009, 17:56
Otsi:

Ava täpsem otsing