Autojuht kiiruskaamerate alas gaasipedaali ei talla

23. oktoober 2009, 20:28

Keskmine sõidukiirus Tallinna-Tartu
maanteel kiiruskaamerate alas on 85 km/h, selgus viimaste nädalate jooksul läbi
viidud kaheksa kiiruskaamera mõõtetulemustest.


Kõige madalam keskmine sõidukiirus oli 94,7. kilomeetril (70 km/h) ning kõrgem 72,5. kilomeetril (91 km/h), teatas maanteeamet. Keskmine kiirusepiirangu rikkujate arv ööpäevas ulatus sajast kuni kahesajani – keskmine liiklejate arv ööpäevas on viis kuni seitse tuhat.
Tänaseks on paigaldatud neliteist kiiruskaamera mõõtekabiini ning viimased mõõtekabiinid paigaldatakse järgmisel nädalal. Käimas on testperiood ning kiiruskaamerad teevad kiiruseületajatest pildi – sekkumiskünnis on 90 km/h alas seatud kiirusele 97 km/h. Pildistamise ajal on näha kiiruskaamera punase välklambi sähvatust, mis on juhile signaaliks selle kohta, et sõidukiirust tuleks vähendada. Kasutatav välklamp on varustatud punase filtriga, et oleks välistatud sõidukijuhi pimestamise oht.
Kuusteist kiiruskaamerat paigaldatakse ligikaudu 65-kilomeetrisele lõigule Tallinna-Tartu maanteel. Asukohtade valimisel on silmas peetud inimkannatanutega liiklusõnnetuste statistikat viimase viie aasta jooksul, liiklussagedust, sõidukite kiiruseid sellel lõigul, elektri kättesaadavust ja kohalikke olusid. Teelõikudele paigaldatakse automaatkontrollist teavitavad liiklusmärgid.
Testperiood ei too liiklejatele kaasa mingisuguseid karistusõiguslikke tagajärgi, st väärteomenetlust ei algatata ja isikuid ei trahvita.
Kiiruste automaatkontrolli terviksüsteem käivitatakse detsembrikuu alguses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2009, 20:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing