Aivars Lembergs on 4,4 miljardiga Läti rikkaim

29. oktoober 2009, 15:18

Läti finantsinfoagentuuri Laika Stara ja
uuringufirma Baltic Screen poolt koostatud edetabeli kohaselt on Läti rikkaim
inimene Ventspilsi linnanõukogu suurärimehest esimees Aivars Lembergs.

Uuringu andmeil 200 miljoni lati ehk umbes 4,4 miljardi kroonist varandust omavale Lembergsile esitati 2007. aastal korruptsioonisüüdistus, kuid uurimine selles asjas kestab senini, vahendab ERR Läti Delfit.

Teisele kohale Läti rikaste edetabelis platseerus Rietumu Banka suuromanik Leonid Esterkin 71 miljoni latise (1,57 mld kr) varandusega, järgneb metallurgiatööstuse Liepajas Metalurgs ning farmaatsiatööstuse Grindeks (sh Tallinna Farmaatsiatehase) omanik Kirovs Lipmans, kelle perekonna käes oleva vara väärtuseks hinnati 65 miljonit latti (1,43 mld kr).

Samuti Liepajas Metalurgsi omanike ringi kuuluv Sergei Zaharjin omab 62 miljoni lati (1,38 mld kr) ulatuses vara ning Aizkraukles Banka omanikele Ernests Bernisele ja Oleg Filile kuuluva vara väärtus on vastavalt 59 ja 57 miljonit latti (1,3 ja 1,26 mld kr).

Ekspertide hinnangul on saja rikkaima lätimaalase varandus viimase aasta jooksul majanduskriisi tõttu kahanenud umbes ühe kolmandiku ehk miljardi lati (22 miljardi krooni) võrra, samas on ka edukaid ettevõtjaid, kes on kriisi ajal suutnud oma varandust kasvatada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2009, 15:47
Otsi:

Ava täpsem otsing