UniCredit kasum langes 26 protsenti

Silvia Viidik 11. november 2009, 14:16

Itaalia suurima panga, UniCredit kolmanda kvartali kasum langes 26 protsenti laenuprovisjonide enam kui kahekordistumise tõttu, kirjutab Bloomberg.

Puhaskasum langes 394 miljoni euroni aastataguselt 532 miljonilt. Tulemus ületas tugevalt analüütikute mediaanprognoosi, milleks oli 360 miljonit eurot, kirjutas Bloomberg.

Panga tegevjuht Alessandro Profumo on teatanud, et püüab kasvatada panga reserve ning müüb selle tarbeks strateegiliselt mittevajalikke varasid ja aktsiaid. Aktsionärid saavad oma arvamust nelja miljardi euro suuruse aktsiaemissiooni kohta avaldada 16. novembril peetaval koosolekul.

"Tulemused on meie ootustest pisut paremad, aga kõrged provisjonid jäävad Ida-Euroopa mõjudele suhteliselt avatud panga nõrgaks kohaks," sõnas FT Support uuringute üksuse juht Giuseppe Belfiori Milanos.

UniCrediti laenuprovisjonid kasvasid lõppenud kvartalis 2,16 miljardi euroni aastataguselt 1,1 miljardilt ning pank pani kehvade laenude katmiseks Kasashtanis kõrvale 240 miljonit eurot. Selle piirkonna kehvade laenude kasvu ootab Giuseppe Belfiori ka neljandaks kvartaliks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. November 2009, 14:16
Otsi:

Ava täpsem otsing