BÖRS: Ka börsil tehti musta reedet

Romet Kreek 27. november 2009, 20:33

Jaekaupmeeste ja ostlejate kombel olid hullud päevad ka USA aktsiaturul.

Lühendatud börsipäev algas järsult madalamal, kuid tasapidi jäi miinuseprotsent väiksemaks. Dow Jonesi tööstuskeskmine langes 1,5 protsenti, 10310 punktile. Nasdaq langes 1,7 protsenti, 2138 punktile. S&P 500 indeks kaotas 1,7 protsenti ja maksis 1091 punkti.

Kes päeva algul sisseoste börsil soovitasid ja päeva lõpuks ostetud kraami rahaks tegid, võivad päris rahul olla. Kas sama saab ka pikaajalime investeerimishorisondiga tegelastel öelda, oleks ennatlik.

Dubai probleemistik näitas, et ega üllatused ei pruugi selja taga olla. Iga selline ebameeldivus võimendub kohe finantsektorite aktsiates. Viimases võivad investorid saada külma dušši osaliseks, kui kaasatakas kapitali laenukahjude kandmiseks või arvatavate karmimate pangandusnormatiivide täitmiseks. Samas võib umbes pool pankade kahjumitest olla veel sisse võtmata – ehk peitus, kes on kõvasti hävinud, ei ole veel lõppenud. Arvatakse, et pigem on USA pangad üle pole kahjumitest juba kandnud,mida ei saa aga öelda Euroopa pankade kohta.

 

reedel oligi suurimaks kukujaks finantssektor, kus kaotust tuli 3,3 protsenti. Kolme protsendise langusega ei jäänud palju maha ka toorained. Väikese ehmatusega leppis tervishoid, kus langus oli 1,2 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. November 2009, 20:33
Otsi:

Ava täpsem otsing