Narva volikogusse jõudsid kinnitamiseks linnavalitsuse korraldatud sotsiaalmaja rentimise hanke tulemused, opositsiooni arvates paistavad tehingu tagant linna mõjukate poliitikute ärihuvid. Linna keerulise finantsseisu tõttu lükati tulemuste kinnitamine aga aastaks-paariks edasi.
Narvas on aastaid linnale kuuluva kinnisvaraga tehtud kahtlaseid tehinguid, mitmed keskerakondliku linnavõimuga seotud inimesed on praegu kaitsepolitsei uurimise all, endist Keskerakonna Narva piirkonna juhti Aleksandr Moissejevit süüdistatakse politseikomissarile altkäemaksu maksmises.
Võiks arvata, et nüüd on kord majas ja kõik hanked ja tehingud toimuvad ausalt ja läbipaistvalt.
Eelmise aasta kevadel küttis linnas kirgi vanadekodu rentimise hange, mille tulemusel maksab linn OÜ-le Castnix Invest 25 aasta jooksul kokku 155 miljonit krooni. Linnavolikogu opositsiooni liige Nadežda Sinjakova rääkis toona, et selle tehingu tagant paistavad mõjuvõimsa linnavoliniku Moissejevi kõrvad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Pakkumises kahtlaselt kõrge rendisumma
Aasta lõpus saatis linnavalitsus volikogusse kinnitamiseks sarnase hanke tulemused, millega linn rendib ainukesena pakkumise teinud OÜ-lt Ligrando 25 aastaks Tiigi 4 asuva endise kutseõppekeskuse hoone.
Pärast lepingu sõlmimist hakkaks linn Ligrandole maksma 112 kr/m2 kuus, 3776ruutmeetrise üldpinnaga hoone puhul teeb see üle viie miljoni krooni aastas ja 25 aasta peale 127 miljonit krooni. Kuid seda eeldusel, et tarbijahinnaindeks ei tõuse ühelgi aastal üle null protsendi. Kui see on üle nulli, siis suurendatakse renti poole võrra sama aasta tarbijahinnaindeksi muutumisest. Rendisummale lisandub käibemaks.
IRLi liige Ants Pauls vaid ohkas telefoni. "See on samasugune tehing, nagu läinud aastal tehti vanadekoduga."
ERI Kinnisvara Narva büroo juhataja, SDE Ida-Virumaa piirkonna juhi Aivo Petersoni arvates on Ligrando pakutud hind buumiaja tipu hind. "Praegu on maksimaalne turuhind 60-70 kr/m2, sest langenud on nii ehitamise kui ka ehitusmaterjalide hinnad," lisas ta.
Stalnuhhin: paremat pakkumist polnud"Raske, aga talutav," hindas volikogu esimees Mihhail Stalnuhhin Narva finantsseisu. Seetõttu külmutasidki nad aastaks-paariks sotsiaalmaja hanke kinnitamise volikogus, kuna buumiaastatel ettevalmistatud tingimustel rentimist linna praegune rahakott välja ei kannata.
Kas rendihind liiga kõrge ei ole? "Paremat pakkumist ei olnud. Tehku siis kritiseerijatest keegi parem pakkumine," kõlas Stalnuhhini vastus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Et linna rahaline seis on raske, näitab seegi, et selle aasta eelarvemuudatusega soovib linn võtta näiteks tuleohutusnõuete täitmiseks 13,6 miljonit krooni laenu. Sellest miljon kulub tuletõrjesignalisatsiooni paigaldamiseks linna kümnes lasteaias.
Kommentaar
Nadežda Sinjakova, Narva linnavolikogu opositsiooni liige
Sotsiaalmaja hanke kinnitamist arutati volikogus. Ka mina võtsin selle vastu sõna. Kahtlustan, et see hoone Tiigi tänaval kuulub läbi variisikute ühele meie volikogu liikmele. Linnale pole sellist maja vaja, sest need on linnas juba olemas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!