Koit Brinkmann • 4. juuni 2010 kell 14:43

Stalnuhhin: kahtlustus linnapea suhtes näitab valitsuse nõrkust

Narva linnavolikogu esimehe Mihhail Stalnuhhini arvates on linnapea Tarmo Tammistele altkäemaksu võtmise kahtluse esitamise taga Reformierakonna- ja IRLi-poolne poliitiline tellimus.

Pole seal mingit asja, ütles Stalnuhhin linnapeale esitatud kahtlustuse kohta. „Tegemist on riigi valitsuskoalitsiooni-poolse konkreetse poliitilise tellimusega. See näitab nende nõrkust. Selliste nippidega kaugele ei jõua,“ teadis keskerakondlasest volikogu esimees.

Stalnuhhin iseloomustas erakonnakaaslasest linnapead kui tagasihoidlikku ja arukat inimest.

Kas te linnavalitsuses sel nädalal toimunud läbiotsimistest teate midagi? Mina olen volikogus, vastas Stalnuhhin.

Aga mitte kaugel linnavalitsusest? „Nojah. Minu jaoks on täiesti arusaamatu, millega kapo tegeleb, kõik need läbiotsimised ja inimeste kinnipidamised,“ imestas ta.

Viru ringkonnaprokuratuur teatas, et Narva linnapea on saanud kahtluse kriminaalasjas, mille järgi võttis ta aastatel 2005-2006 altkäemaksu. Äripäeva andmetel elas Tammiste OÜle Aviks Trade kuuluvas korteris Narvas Puškini tänava alguses. Alul elas ta seal tasuta, hiljem üüris aga korterit edasi ning üüritulu sai ta endale. Tammiste on Kuku raadiole antud intervjuus nimetanud ka summa – 33 900 krooni, mille ebaausas saamises teda kahtlustatakse.

Aviks Trade juhatuse liiget ning omanikku Vladimir Saksinit kahtlustatakse altkäemaksu andmises.

Vastutasuks on Narva linnavõim aastaid muudkui edasi lükanud Narvas Raja tn 3 kinnistul asuva hoone kordategemiseks Saksiniga seotud firmalt nõutud 12 miljoni krooni suuruse investeeringu tähtaega. Nimetatud kinnistu ostis 2001. aastal linnalt 460 000 krooniga OÜ Fervesta Grupp. Sel ajal oli ettevõtte omanikuks mõjuvõimas linnavolinik Aleksandr Moissejev.

„Uurimise käigus seni kogutud andmetele tuginedes ei ole linnapea Tarmo Tammiste täitnud kohustust kontrollida eelnimetatud kinnistule tehtud investeeringute summasid,“ edastas prokuratuur.

Linnas peetakse Saksinit Moissejevi käsilaseks.

Täna USA suursaadikuga lõunatanud Tammistele on seatud tõkendiks elukohast lahkumise keeld.

Kriminaalmenetlus juhtunu uurimiseks alustati 2009. aasta kevadel ning seda menetlevad Viru Ringkonnaprokuratuur ja Ida Prefektuur.

Hetkel kuum