Väinu Rozental • 7. juuni 2010 kell 16:14

Rahvaliidu uus juht tahab luua töögrupi Reiljani kohtuotsuse hindamiseks

Tänasel Rahvaliidu volikogul valiti erakonna ajutiseks esimeheks Arvo Sirendi, kes rõhutas peetud kõnes erakonna auväärset minevikku ning ei välistanud töögrupi loomist, et Villu Reiljani kohtuasjale hinnang anda.

Sirendi tõstis esile erakonna auväärset minevikku, millest ei saa ega tohi lahti öelda, ning kinnitas, et hoolimata oma austusest kohtusüsteemi kui vajaliku institutsiooni vastu ei ole ta rahul erakonna juhte puudutavate kohtuprotsessidega, edastas uudisteportaal ERR.

"Tuleb kaaluda vajadust moodustada erisihitusega töögrupp erakonda puudutavale kohtuasjale poliitilise ja eetilise hinnangu andmiseks," ütles Sirendi.

Veteranpoliitiku sõnul on vaja uut, tõelist demokraatiat tunnustavat ja selle eest võitlevat värsket ning avalikku jõudu ning tema hinnangul sobib selleks hästi Rahvaliit. "Sest peaaegu kõik meie kandidaadid uude Riigikogusse ei oma sealset kogemust ja neile ei saa seetõttu süüks panna parlamendi senist järkjärgulist kujunemist kolme värvi järgi nupule vajutavate pupujukude seltskonnaks," lausus ta.

Hetkel kuum