Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Jurist: uskumatu, et pangaga on selline lugu
Panga asutamine on keeruline protsess, kus reeglistikud on karmid, järelikult on olemasolevad reeglid ikkagi painutatavad, kommenteeris IURING Konsult OÜ jurist Tiia Raudmägi Äripanga varjatud omanikke.
Raudmägi oli väga üllatunud, et pangaga saab üldse selline lugu juhtuda. „Panga asutamine on keeruline protsess, kus reeglistikud on karmid. Järelikult on olemasolevad reeglid ikkagi painutatavad. Ma ei ole kursis, kas pärast asutamist on omanikud muutunud, on siin seost äritulemustega? Pigem võib oletada, et selle taga on muud ärihuvid. Seost omanikega näitavad juhatuse ja nõukogu liikmed. Pank peaks olema soliidne ja läbipaistev asutus,“ ütles Raudmägi.
Raudmägi vastas Äripäeva päevaküsimusele - miks pank peab omanikke varjama?
Tänase Äripäeva Äripangast pajatava loo peale tekib paratamatult küsimus, miks meie finantsinspektsioon laseb sellel rahaasutusel ikka veel Eestis rahulikult edasi tegutseda, kui pank näitab Eestile piltlikult öeldes mitte nägu, vaid taguotsa.
Rahvusvaheliselt väärismetallide ja vääriskivide ärilt matti võtva Tallinna Äripanga pooled omanikud on peitunud pisifirmade rägastikku, mille omanikke teada ei saa. Tõenäoliselt on tegemist Venemaa ärimeestega, kes ei soovi või ei saa end avalikult Äripangaga siduda.
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.