Rait Rebane • 22. november 2010 kell 17:15

Börs: Wall Street alustas nädalat madalalt

Ühendriikide aktsiaturud alustasid pühadenädalat võrreldes eelmise nädalaga madalamalt. Siiani mõjutab Wall Streeti kauplemisaktiivsust eurotsooni võlaprobleem.

Neljapäeval on Ühendriikides Tänupühad ning nädal on lühendatud. Seetõttu on sel nädalal oodata madalamat kauplemisaktiivsust ja vähe muutusi.

Pühapäeval palus Iiri peaminister Brian Cowen ametlikult Euroopa Liidult ja IMF-ilt lisaraha, lähipäevadel peaks abipakett saama viimase lihvi.

„Hommikul tundus, lahendus Iirimaal viib sel nädalal Wall Streeti tõusule,” teatas CNN-ile Alan B. Lancz & Associates’i tegevjuht Alan Lancz, „kuid tegelikult ei ole ju oodata mingeid suuri uudiseid, mis annaks aktsiaturgudele sellise tõuke.”

Täna on tugevas languses pangandussektor, suurimad kukkujad on Goldman Sachs -4,1 protsenti, Bank of America -3,1 protsenti ja JPMorgan Chase -2,74 protsenti. Suurimad tõusjad on Bestbuy +1,52 protsenti, Amazon.com +1,1 protsenti ja Ford Motor Company +0,4 protsenti.

Toorainete turul on näha kõikumist. Kulla hind on täna tõusnud 0,5 protsenti ning toornafta hind on kukkunud 1,17 protsenti.

Peamised aksiaindeksid on esmaspäeva keskpäevaks punased. Dow Jones -1,1 protsenti, Nasdaq -0,53 protsenti ja S&P500 -1 protsenti.

 

Hetkel kuum