Kaisa Gabral • 22. detsember 2010 kell 10:47

IRL algatab Savisaare umbusaldamise

IRLi Tallinna volikogu fraktsioon alustas allkirjade kogumist linnapea Edgar Savisaare umbusaldamiseks. 

IRLi linnavoliniku Siim Kabritsa sõnul on Savisaar kapo andmeil küsinud Venemaalt raha Eesti parlamendivalimisteks. Kapo andmeil pidi raha legaliseerimise eest vastutavaks isikuks olema Tallinna abilinnapea Deniss Boroditš.

"Eesti Vabariigi pealinna  ei saa juhtida isik, kes Vene rahaga tahab Eestis võimu haarata. Oma korduvate avaldustega, mis üheselt lähevad vastuollu kaitsepolitseiameti teabega, on ta samuti rahvale otsesõnu ja pidevalt valetanud," ütles Kabrits.

Tema sõnul avaldatakse ühtlasi umbusaldust ka abilinnapea Boroditšile, kes tehingus pidi kaitsepolitseiameti teatel olema vahetalitajaks, sest linnapea ametist lahkumisega astub tagasi kogu linnavalitsus.

"1. jaanuarist saab Tallinnast Euroopa kultuuripealinn. Peame vajalikuks, et see umbusaldusavaldus leiaks käsitlemist ja otsustamist erakorralisel volikogu koosolekul selle  aastanumbri sees, et Tallinna uus linnavalitsus saaks aasta alguseks ametisse nimetatud," ütles Kabrits.

Ta kutsus umbusaldusavaldusega ühinema kõiki ausaid linnavolinikke, kellele on kallis Tallinna hea nimi ja Eesti sõltumatus.

Hetkel kuum