Katre Pilvinski • 28. detsember 2010 kell 13:43

Ausa hinnastamise leppega liitujaid enam kui Sloveenias

Ausa hinnastamise kokkuleppega on tänaseks liitunud 520 kauplejat või asutust. Sloveenias oli euroalaga liitudes sarnase kokkuleppega liitujaid 410. 

Liitunutega on seotud umbes 2800 müügi- või tegevuskohta, mille kaudu nad tarbijatega igapäevaselt kokku puutuvad, teatas kaubandus-tööstuskoda.

Liitunute hulgas on suurima osakaaluga jaemüügiga tegelevad ettevõtted, kuid hõlmatud on ka kõik teised tegevusalad. Kuigi esimesteks leppega liitujateks olid krediidiasutused ja ka suuremad kaubandusketid,  siis viimastel kuudel liitujate hulgas on pigem just väikekauplejad, kes peavad näiteks väikest kohvikut, lasteriiete poodi või lemmikloomakliinikut.

„Kaubanduskoja arvates on leppega liitumise aktiivsus olnud hea. Seda kinnitab ka asjaolu, et näiteks Sloveenias oli euroalaga liitudes sarnase kokkuleppega liitujaid 410,“ tõdes kaubanduskoja peadirektor Siim Raie.

23. detsembril loositi kokkuleppega liitujate vahel välja 10 firma DURABLE poolt välja pandud €UROBOXX® nimelisi rahakasti, mis on sobilikud eriti just väiksema koguse euro sularaha hoidmiseks ja sorteerimiseks.

Hetkel kuum