Indrek Kald • 30. detsember 2010 kell 12:59

Koppel: eurotsoon on väga kaua teeselnud

Eurotsoon on aastakümneid teeselnud, et teatud probleeme ei eksisteeri, ütles SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel. Ja nüüd pühitakse probleeme vaiba alla, lisas ta.

"Ebamugav tõde seisneb selles, et nüüdseks on "selgumas," et selle maapealse paradiisi, mida ka heaoluühiskonnaks tavatsetakse nimetada, jaoks ei ole juba täna raha," rääkis ta ERRile.

"Lubatud on kokku maa ja ilm, rahvastik vananeb, tööturg on ära rikutud ning üles on kasvanud põlvkon(na)d inimesi, kes ei tahagi kuulda sellest, et selliste sotsiaalsete garantiide jätkumine, millega nad kogu teadliku ea arvestanud olid, ei ole lihtsalt realistlik," märkis Koppel.

Ka ei taha eurooplased tema sõnul kuulda, et nende tööjõud oleks globaalsel tasandil konkurentsivõimeline tunduvalt madalama palga eest, kui nad saada tahaks või harjunud on saama.

"Paraku on see reaalsus aga nii ebamugav, et ilmselt tegeletakse veel mõnda aega probleemi vaiba alla pühkimisega ning ei taheta kuuldagi näiteks õppetunnist, et teatud liiki majanduspoliitika on end täielikult diskrediteerinud," rääkis SEB privaatpanganduse strateeg.

Hetkel kuum