Nokia ja Microsofti koostöö ei sobi investoritele

Rait Rebane 11. veebruar 2011, 23:00

Viimastel kuudel kiirelt turuosa kaotav Nokia ja tahaplaanile jäänud tarkvaratootja Microsofti otsus astuda üheskoos vastu nutitelefonide turgu juhtivatele Apple’ile ja Google’ile viis mõlema ettevõtte aktsiad langusesse.

Täna avalikustatud plaani kohaselt ühendavad oma ala suurimad Nokia ja Microsoft jõud, et üheskoos arendama tarkvara Nokia uutele nutitelefonidele. Soome mobiilitootja otsustas loobuda Symbiani operatsioonisüsteemist ning asendada see Microsofti Windows Phone 7-ga. Ettevõtted planeerivad üleminekut 2011 või 2012 aastal.
 
„Nokia ja Microsoft ühendavad oma jõud, et pakkuda konkurentsi turul domineerivatele ettevõtetele. Enam ei ole see võitlus vaid  Apple ja Google vahel.” teatas täna Nokia tegevjuht Stephen Elop.

Vaatamata sellele, et koostööplaan toob kaks ettevõtted taas esiplaanile, tõlgendasid investorid tänast avaldust kui kahe ettevõtte edutut vastuastumist Apple’ile ja Google’ile.

Microsofti aktsia on kukkunud 0,91 protsenti 27,26 dollarini, Nokia ADR on saanud suurema löögi, pärastlõunaks on aktsia hind langenud 15,25 protsenti 9,21 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2011, 23:00
Otsi:

Ava täpsem otsing