Katre Pilvinski • 12. veebruar 2011 kell 7:07

Paet: Mubaraki tagasiastumine loob eeldused dialoogiks

Välisminister Urmas Paeti sõnul lõi Egiptuse presidendi Hosni Mubaraki võimust loobumine eeldused dialoogiks kõigi poliitiliste jõudude vahel ning vabade valimiste korraldamiseks Egiptuses.

"President Mubaraki ametist lahkumine hõlbustab Egiptuses rahvusliku üksmeele taastamist ning stabiilsuse saavutamist. Neid võimalusi tuleb osapooltel nüüd ära kasutada, et loodaks rahumeelne dialoog kõigi poliitiliste jõudude vahel ning viidaks läbi viimaste nädalate jooksul lubatud reformid," lisas ta.

Paet ütles, et edasistel arengutel Egiptuses on oluline mõju ja tähendus laiemale Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida piirkonnale. "Peamine on, et edasised valikud tehtaks läbirääkimistel, mitte tänavatel ning et edasistes arengutes poleks kohta vägivallal," sõnas Eesti välisminister.

Poliitilise olukorra muutus on loonud eeldused olukorra stabiliseerumiseks Egiptuses. Kuigi on märgata olukorra rahunemist nii Kairos kui turismipiirkondades, jääb  situatsioon lähipäevadel ebastabiilseks ning Egiptusesse reisimist tuleks endiselt vältida.

 

Hetkel kuum