Eestis hakatakse muusikaettevõtjaid koolitama

Kaisa Gabral 14. veebruar 2011, 18:44

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös Eesti Muusika Arenduskeskuse, Tallinn Music Weeki ja Eesti Muusika Ekspordiga korraldab rahvusvaheliste muusikamänedžeride koolitustsükli.

Eesti muusika ekspordi arendamiseks on välja töötatud aastane muusikamänedžeride kursus, kus koolitatakse 30 muusikamänedžeri, kellest kümme pääsevad tööpraktikale rahvusvahelistesse ettevõtetesse ja muusikaorganisatsioonidesse. Kursust toetab Eesti Ettevõtluse Sihtasutus (EAS).

"Eesti muusikute kõrgetasemeline looming on leidnud maailmas hea vastuvõtu, kuid meil pole piisavalt inimesi, kes oskaksid siinset loometööd edukalt eksportida või välismaal turundada. Meie eesmärk ongi koolitada välja Eesti oma muusikamänedžerid, kes orienteeruvad rahvusvahelises turunduses, avalikes suhetes ja plaadistuslepingutes, et luua elujõuline ja stabiilne Eesti muusikaeksport," ütles muusikamänedžeride kursuse üks korraldajatest, muusika- ja teatriakadeemia välissuhete prorektor Marje Lohuaru.

Aastasele muusikamänedžeride kursusele saavad kandideerida nii tegutsevad kui ka tulevased muusikamänedžerid. Osalema on oodatud kõik alates klassikalise muusika mänedžeridest kuni popmuusikani välja. Kursusel koolitatakse 30 muusikamänedžeri, kellest kümme pääsevad tööpraktikale rahvusvahelistesse ettevõtetesse ja muusikaorganisatsioonidesse. Kursusel saavad osaleda ka erialase muusikahariduseta soovijad.

Kursus viiakse läbi viie kolmepäevase sessiooni kaupa, sobides ka töötavatele huvilistele. Kursus kestab märtsist oktoobrini, praktika oktoobrist detsembrini. Lektorid on nii Eesti kui ka väliseksperdid, kes õpetavad muusikaettevõtluse aluseid, muusikatööstuse peamisi valdkondi, õiguslikku keskkonda, kommunikatsiooni, turundust, tulevikutrende ja muusikavaldkonna innovaatilisi uuendusi. Osalejatele võimaldatakse mitmekülgset praktilist kogemust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    14. February 2011, 18:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing