Kuidas elada, et maailmas mitte hulluks minna?

ÄP 25. veebruar 2011, 00:00

Ugala teater toob peagi lavale humoorika ja psühhedeelse roadmovie, mis on täis muusikat ning mõtisklusi elu- ja õnneteemal.

Vene kirjanik Viktor Pelevin, kes on 1993. aastal ilmavalgust näinud lühiromaani "Kollane nool" autor, saavutas kirjanikuna maailmakuulsuse 1990. aastatel.

Ta on tuntud kui autor, kes ühendab edukalt ulme, postmodernistliku käsitluse, popkultuuri elemendid ja filosoofilised mõtisklused.

"Minu jaoks on Viktor Pelevin autor, kelle juurde pean oma vaimse tervise huvides iga paari aasta järel tagasi pöörduma. Originaalis on "Kollane Nool" novell, mis räägib, nagu pea kõik Pelevini teosed, inimese võimalusest saavutada vaimne vabadus selle sõna kõige sügavamas tähenduses," sõnas lavastaja Mart Koldits.

"Röntgeni kombel valgustab Pelevin läbi selle, mismoodi ühiskond ja kultuur inimese mõtte- ja tundeelu mõjutavad, et mitte öelda juhivad," lisas ta.

"Lugu tegeleb küsimusega, mismoodi tuleks elada, et maailmas mitte hulluks minna ning säilitada inimesele loomuomane võime näha ilu ja tajuda õnne," võttis lavastaja kokku loo sisu.

Autor Pelevin ise on maailma ja õnne kohta lausunud järgmist: "Kõige lähemal õnnele - kuigi ma ei kipugi määratlema, mis asi see on - olen ma siis, kui pöördun aknast ära ning teadvuse servaga - sest teisiti poleks see võimalik - märkan, et äsja mind jälle ei olnud, oli lihtsalt maailm akna taga ning midagi kaunist ja tabamatut."

Psühhedeelseid mõtteid lahkavad Janek Vadi, Peeter Jürgens, Arvi Mägi, Arvo Raimo, Carita Vaikjärv, Kadri Lepp, Triinu Meriste, Andres Oja, Luule Komissarov jpt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing