Vaata, millised erakonnad tegid valimisringkondades puhta töö

Kadrin Karner 07. märts 2011, 12:24

Reformierakond sai enim hääli lausa kaheksas valimisringkonnas, Keskerakond kolmes ja sotsid ühes.

Reformi toetati kõige enam Mustamäe, Nõmme (valimisringkond nr 3), Harju, Raplamaa (nr 4), Hiiu, Lääne ja Saare (nr 5), Lääne-Viru (nr 6), Jõgeva, Tartu (nr 9), Tartu linn (nr 10), Võru, Valga, Põlva (nr 11) ja Pärnu (nr 12) piirkonnas.

Keskerakond võttis võidu Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinna piirkonnas (valimisringkond nr 1), Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita piirkonnas (nr 2) ja Ida-Virumaal (nr 7).

Sotsid suutsid parima tulemuse teha ühes valimisringkonnas - Järva- ja Viljandimaal (valimisringkond nr 8).

Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) üheski piirkonnas esimest tulemust teha ei õnnestunud, kuid see-eest olid nad kõige enam nn pronksmedali väärilised, saavutades kolmanda tulemuse tervelt seitsmes valimisringkonnas.

Ühes ringkonnas tuli kolmandaks Keskerakond ja neljas ringkonnas võidutsesid sotsid.

Teine koht jagunes ringkonniti nii, et neljas piirkonnas said teise tulemuse nii Reformierakond kui IRL. Sotsid said teise koha kolmes piirkonnas ja Keskerakond ühes piirkonnas.

Rahvaliit ja rohelised võistlesid omaette liigas, kembeldes viienda ja kuuenda koha pärast. Rohelised olid viiendal kohal tervelt seitsmes valimisringkonnas ja kuuendal kohal neljas valimisringkonnas. Rahvaliit tegi viienda tulemuse neljas ringkonnas ja kuuenda tulemuse viies ringkonnas.

Eestis kokku tegi parima tulemuse Reformierakond, kes saab riigikokku 33 kohta, järgneb Keskerakond 26 kohaga. IRL sai riigikokku 23 kohta ja sotsid 19.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. March 2011, 15:01
Otsi:

Ava täpsem otsing