Kaskede vahel on kultuuri

Katri Soe-Surén 10. märts 2011, 00:00

Tavakülastajale on mess esimesel päeval veel suletud, nii et Eesti boksi eest leian uudistamast Saksa professionaalsed reisikorraldajad. Nii plaanib Marzena Michel Düsseldorfist esmakordselt teha oma klientidele grupireisi Eestisse. Miks just Eesti? "Inimesed tahavad midagi uut näha," ütleb varem peamiselt Poola turule keskendunud Michel. Michel ise pole Eestis küll kordagi käinud, aga see ei sega teda Eesti partneriga koostöös viimast suvel Eestisse gruppi Düsseldorfi poliitikuid. "Kliendid, kes on kruiisilaevaga korraks Tallinna sattunud, ütlevad, et see on Stockholmi järel Euroopa ilusaim pealinn," kiidab Michel.

Eestis pole käinud ka reisikorraldajad Mark ja Monika Schindler, kes ütlevad, et Eestile meelitas neid lähenema heleroheline kasesalu. "Eestit meie reisibüroos isegi ei küsita, Eesti kui võimalik puhkuse veetmise paik ei ole sakslaste teadvusse veel jõudnud," ütleb Mark Schindler. Kui, siis on see endine Nõukogude Liidu vabariik Schindleri hinnangul "midagi seiklejatele".

Lääne-Eesti Turismi Sihtasutuse inimesed ütlevad, et väga populaarne on Eesti Saksa rattaturistide seas. Ka Saksa pensionäril pole probleem päevas läbi sõita 40-50 kilomeetrit. Sõidetakse saartel ja läänerannikul, Saksa turist on reisi põhjalikult ette valmistanud ja tunneb huvi ajaloo vastu. Tihti on ka nii, et Eestit esimest korda grupina külastanud inimesed tulevad individuaalselt uuesti tagasi. Perede seas on popid karavanireisid.

Euroopa Kultuuripealinn 2011 Tallinn. "Kuna sakslastele meeldib kultuurireise teha, on Tallinna saamine Euroopa kultuuripealinnaks just viimane tõuge lõpuks ka Tallinna sõita," ütleb Tallinn 2011 meediajuht Maris Hellrand. Ta lisab, et esimese 68 päevaga on Tallinn Euroopa Kultuuripealinn 2011 toonud riiki 160 000 kultuurituristi. Kui Hellrand mainib möödaminnes, et mereäärsel Tallinna Kultuurikilomeetril saab märtsi algul veel rahulikult suusatada, tekitab see pressisaalis elevuskahina. 3,8 miljoni elanikuga Berliinis pole sel talvel lund nähtud juba mitu kuud. Teater ja klassika on see, mis kultuurihuvilise sakslase Eestisse meelitavad - Parzifal ja Järvid, NO99 ja Põhuteater.

Huvi Eesti vastu on tänu Tallinna kultuuripealinna staatusele Saksamaal märkimisväärselt tõusnud, kinnitab ka EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso. Mutso prognoosib tänavu Saksa turistide arvu suurenemiseks 10%. Ta ei ütle, et see kõik tuleb ainult kultuuripealinna arvel, aga oma osa sellel on. Teiste faktoritena loetleb Mutso üles euro, samuti paranenud lennuühenduse Saksamaaga. "Saksa majandus kasvab ja sakslane reisib ja kulutab julgemalt," ütleb Mutso.

Lisaks eurole ja heale lennuühendusele - Eestisse pakuvad Saksamaalt otselende Lufthansa (München ja Frankfurt) ja Ryanair (Bremen ja Düsseldorf), maist ka Estonian Air (Berliin) - on Eesti uued tõmbenumbrid KGB hotell, taasavatav teletorn, uus meremuuseum, noorte laulu- ja tantsupidu ja Skoone bastionile ehitatav põhuteater ja Tartusse tulev AHAA keskus.

European Travel Commissioni andmetel püstitas Eesti aastal 2010 uue rekordi: ööbimiste arv kasvas 17 protsenti, samal ajal kui Euroopa keskmine oli vaid 3 protsenti. Põhjuseks enneolematult madalad hotellihinnad ehk siis soodne hinna-kvaliteedi suhe.

Saksamaalt tuli Eestisse läinud aastal 84 454 turisti (+11% võrreldes 2009. aastaga). Lonely Planet valis Tallinna kohe Londoni järel aasta 2011 üheks kõige atraktiivsemaks reisisihiks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing