Jaapani peaminister: tegemist on hullema kriisiga pärast teist maailmasõda 

Jaana Pikalev 13. märts 2011, 15:47

Jaapani peaminister Naoto Kan nimetab praegust olukorda hullemaiks, mis on juhtunud peale teist maailmasõda. Pühapäeva hommikul kiitis ta heaks planeeritavad elektrikatkestused alates homsest, et vältida reedesele maavärinale järgnenud massilisi tarnekatkestusi.

Jaapani tööstusministri Banri Kaieda sõnul võib Jaapani kirdeosa langeda ebanormaalsesse situatsiooni, kuna puudub korralik elektriga varustatus, kirjutas Japan Today.

Et vältida massilisi elektrikatkestusi riigis, teatas Tokyo elektrifirma TEPCO (Tokyo Electric Power Co), et kavatseb teha lühiajalisi planeeritud katkestusi Tokyo, Chiba, Gunma, Ibaraki, Kanagi ja osaliselt ka Shizuoka teeninduspiirkondades.

Looduslike ressursside ja energia agentuuri juhi Tetsuhiro Hosono sõnul võivad elektriga seonduvad probleemid kesta mitmeid nädalaid.

Kuna esmaspäevast hakkavad kõik ettevõtted taas igapäevast tööd tegema, on valitsus neid hoiatanud, et suured ettevõtted piiraksid elektri kasutamist vältimaks suuri katkestusi.

Umbes 27% TEPCO võimsusest toetub kolmele tuumaelektrijaamale, mis asuvad Fukushima ja Niigata piirkonnas. TEPCO vahendab elektrit umbes 45 miljonile Jaapani elanikule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. March 2011, 15:47
Otsi:

Ava täpsem otsing