Ettevõtja: Eestis ostetakse rohkem kiirgusmõõdikuid

16. märts 2011, 13:41

Mõõteseadmete müüja ja tootja ENGLO juhi ja ühe omaniku Karin Punningu sõnul on Jaapani katastroofi valguses ettevõttel Eestis kiirgusmõõdikute müük suurenenud.

“Meie Jaapanisse ei ekspordi kahjuks, aga Jaapani sündmuste valguses on siin Eestis hakatud neid mõõdikuid rohkem ostma. Tavaliselt neid nii ei osteta ja kiirgust tavaliselt ei näe või ei tunne, aga paar seadet päeva kohta nüüd müüme, huvi kasvab ja küsitakse aina rohkem,” märkis Punning. Sündmuste arenedes on ettevõte arutanud ka võimalust käivitada uus mõõteseadikute partii.

Soomes tegutsev kiirgusmõõtjate valmistaja Kata-Electronics saadab praegu kiirkorras mõõtjaid Jaapanisse. „Saatsin sinna kaastundeavalduse. Esialgu ei tulnud mingit vastust, siis tuli tellimus,“ räägib ettevõtte asutaja Kauko Tanskanen.

Esmaspäeval telliti Kata-Electronicsilt kiirgusmõõtjaid sama palju kui muidu terve kuuga ehk sada tükki. Ettevõte saadab esimesed mõõtjad Jaapanisse veel sel nädalal. Järgmine saadetis läheb teele kohe järgmisel nädalal.

Perefirma paneb ise kiirgusmõõtjaid kokku. Toodete valmistamine sõltub allhankijate suutlikkusest kasvanud nõudlusele reageerida.

Tanskanenid rajasid perefirma pärast Tšernobõli tuumajaamaõnnetust, enne oma firmat töötas Tanskanen Soome kiirguskaitsekeskuses.

Tanskanen on kindel, et jaapanlasi ähvardav oht põhjustab edaspidigi suuremat nõudlust kiirgusmõõtjate järele, kirjutas eile Kauppalehti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. March 2011, 14:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing