Silmet on teeninud Molycorpi aktsiatega juba 29 miljonit dollari kasumit

Raivo Sormunen 08. aprill 2011, 10:45

Tiit Vähi sõnul pole Silmet Grupp Molycorpi aktsiaid praeguseks veel maha müünud. Seega on valdusfirma teeninud aktsia viimase nädala hinnarallist juba teoreetiliselt 29 miljonit dollari kasumit.

 „Tänapäeva elu on väga dünaamiline ning väga raske on teha pikaajalisi plaane,“ märkis Vähi, kes ei soostunud siiski kommenteerima kas nad võtavad investeeringut USA börsifirmasse lühi- või pikaajalisena.

Kui Silmeti väikeomanik Treibacher Industrie AG müüs USA börsifirmale Molycorp 10,023% Silmeti aktsiatest maha 9 miljoni dollari (6,3 miljoni euro) eest, siis Vähi sõnul otsustasid nad 80% Silmeti aktsiatest vahetada täielikult Molycorpi aktsiate vastu.
„Rahalise tehingu korral oleks olnud kümne protsendine discount (allahindlus),“ märkis Vähi.

Molycorpi ostutehingule järgnenud konverentskõne kohaselt sai Silmet Grupp 80% Silmeti aktsiate müügitehingu pealt 1 593 490 Molycorpi aktsiat 50,2 dollarise aktsiahinnaga (samas kui eelneva päeva aktsia börsihinnaks oli 59,25 dollarit).

Pärast esmaspäeval toimunud Silmeti omandamist on Molycorpi aktsia näidanud väga tugevat rallit.  Kui Eesti haruldaste ja muldmetallide tootja omandamise peale tõusis aktsia esmaspäeval 12% siis eile lisas väärtpaber hinnale veel 10% ning jõudis taas rekordilise 68,45 dollarini.

Seega on Silmet Grupile kuuluvate aktsiate väärtus kasvanud ülilühikese ajaga 80 miljonilt 109,1 miljoni dollarini (76,3 miljoni euroni) ehk 29,1 miljoni dollari (20,3 miljoni dollari) võtta.

Aktsiate müümisega poleks Silmet Grupil suuri raskusi, kuna Molycorpi aktsiatega kaubeldakse New Yorgi börsil üliaktiivselt.
Nii näiteks ulatus eile Molycorpi aktsiakäive 14,31 miljoni väärtpaberini, mis moodustab tervelt 17,4 protsenti ettevõtte aktsiakapitalist. Ka viimase kolme kuu aktsia keskmine päevakäive ulatub 5,1 miljoni väärtpaberini.

Eile tõukas Molycorpi aktsiat ülespoole Colorado kongressiliige Mike Coffman, kelle poolt tutvustatud seaduseelnõu kohaselt tuleks USAs taastada haruldaste muldmetallide tööstus ning Ühendriikide maavaradest tuleks luua kriitiliste metallide varud, vahendab StreetInsider.com.

„Praegu sõltub peaaegu kogu maailm 100 protsendiliselt Hiina suunalisest haruldaste metallide ekspordist ja Hiina poolne kaubanduspoliitika ja haruldaste metallide ekspordipiirangud mõjutavad tõsiselt nii USA majandust kui ka julgeolekut,“ märkis Coffman. Maailma üks suurimaid haruldaste metallide tarbijaid on USA sõjajõud, mis võtavad enda alla 5% globaalsest tarbimisest.

6. aprillil et ehk pärast Silmeti ostu tõstis analüüsifirma Piper Jaffray Molycorpi hinnasihti 56 dollarilt 70 dollarini.  Eelmisel nädalal 29. märtsil tõstis JPMorgan Chase & Co Molycorpi aktsia hinnasihi 66 dollarilt 74 dollarini.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. April 2011, 10:47
Otsi:

Ava täpsem otsing