Microsoft toob Nokiale 20 aasta tõsiseima koondamislaine

Fredy-Edwin Esse, California 12. aprill 2011, 11:32

Nokia töötajaid võib ees oodata 20 aasta kõige rängem koondamislaine, sest maailma suurim mobiiltelefonide tootja valmistab ette koostööd Microsoftiga.

Soome suurima erasektori kontoritöötajate ametiühingu esindaja Antti Rinne sõnul tähendab kuu lõpus avalikustatav uurimis- ja arendustegevuse (R&D) kulude kärpimine, et ohu alla võib sattuda kuni 6000 töökohta Soomes. See võrdub 38% Nokia tervest R&D töötajaskonnast.

Nokia on esialgu keeldunud kommenteerimast, millisteks numbrid täpselt kujunevad, vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

11. veebruaril teatas firma tegevjuht Stephen Elop, et Nokia plaanib kasutusele võtta Microsofti Windows Phone 7 põhilise nutitelefonide operatsioonisüsteemina järgneva kahe aasta jooksul, mis toob kaasa "töötajaskonna olulise vähendamise". Firma pole ka töötajatele öelnud, kes võib oma töökoha säilimises kindel olla.

"See ei loo väga efektiivset ega loomingulist töökeskkonda," ütles Tamperes töötav insener Kalle Kiili. " See ootamine on kallis ja meie R&Dd niigi reorganiseeriti 2009. aastal, millele järgnes Symbiani reorganiseerimine 2010. aastal, just siis, kui organisatsioon hakkas taas korralikult töötama."

Võrdluseks olgu ära toodud, et Nokia 4,3 miljardi dollariline R&D 2010. aasta eelarve oli rohkem kui kaks korda suurem Apple'i 1,78 miljardi dollarilisest R&D eelarvest. Eelmise aasta lõpus töötas Nokia R&D harus 16 134 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2011, 16:15
Otsi:

Ava täpsem otsing