Elektri hinna tõus kergitab kõiki hindu

Lembit Kaljuvee 19. aprill 2011, 00:00

Eelmise nädala üheks tõsisemaks majandusuudiseks oli meil see, et Eestis tõusid hinnad võrreldes eelmise aasta märtsiga 5,2%. See on Eurostati andmetel ja sellega me oleme siis Euroopa riikidest esimesed. Tõsi, maailma majanduse hetkeseis ja prognoositav suundumus annavad lähiajal ja kahjuks ka lähiaastatel hindade tõusuks suurt tuge. See muidugi ei rõõmusta peaaegu mitte kedagi. Kedagi ta küll rõõmustab, aga väga väheseid.

Mida meiesugune väikeriik saaks ära teha selleks, et meie inimesi, ettevõtteid, elu ja ettevõtluskeskkonda ei lööks need hinnatõusud nii valusasti, et nad ei riivaks meid nii valusasti?

Praegu ma tahan rääkida elektri hinna tõusust, mida tänane (eilne - toim) Päevaleht oma esikaanel väga teravalt välja tõi. Millised ohud meid selles osas ees ootavad ja mida saab meie valitsus, mida saab meie majandusministeerium selleks ära teha, et see hinnatõus ei lööks meie kodutarbijaid, meie väikeseid ja suuri ettevõtteid nii valusasti.

Ma tahan meile kõigile südamele panna, et me survestaksime valitsust, et vaadaku see elektrimaksude osa tõsiselt läbi.

Ja teine, et elektritransport, võrgutasud - need on kohad, kus tuleb tugevalt näpp peal hoida, sest sinna võib ju kirjutada igasuguseid investeeringuid ja seal on üks võti nii Eleringi osas kui ka jaotusvõrgu osas. Nii et tahaksin meile kõigile panna südamele, et me mõtleksime sellepärast, et elektri hinna tõusule järgneb juba teiste hindade tõus ka.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing