Linkedin’i aktsia -6 protsenti

Rait Rebane 23. mai 2011, 21:44

Eelmisel nädalal edukalt Ühendriikide aktsiaturul debüteerinud tööalase sotsiaalvõrgustiku Linkedin’i aktsia alustas nädalat tugeva langusega, pärastlõunaks on hind kukkunud enam kui 6 protsenti.

Neljapäeval paiskas enam kui 100 miljoni kasutajaga sotsiaalvõrgustik müüki 7,84 miljonit aktsiat hinnaga  hinnaga 45 dollarit, kuid suure nõudluse tõttu kerkis hind tundidega hüppeliselt enam kui 120 protsenti 100 dollarini.

„Reedese sulgemishinna järgi on Linkedin’i turuväärtus ligikaudu 8,8 miljardit dollarit ehk 23 korda suurem kui 2011. aasta prognoositav kasum,” teatas Bloombergile Benchmark Co analüütik Clay Moran, „vaatamata tänasele langusele on investorite huvi siiani suur.” 

Seda nädalat alustas internetikompanii aktsia aga tugeva langusega, esmapäeva esimesel pooles näitas aktsia võrreldes reedese sulgemishinnaga enam kui 10 protsendist langust.

„Ma ei usu, et tänase languse taga on aktsiate ümberhindamine või ümbermõtlemine,” teatas mees, „tänane langus on tingitud turu üldisest nõrkusest ning on loomulik pärast aktsiahinna hüppelist tõusu.”

Vastupidiselt Moranile on IPOX Capitali juhi Darren Fabrici hinnangul Linkedini aktsia ülehinnatud ning investorite esimene eufooria on kadunud.

Pärastlõunaks on ettevõtte aktsia kaotust vähendanud ning kauplemishinnaga 86 dollarit on aktsia kukkunud 6,2 protsenti.
 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2011, 21:44
Otsi:

Ava täpsem otsing