Leviral 1,5 miljoni eurone kasum

Kadrin Karner 11. juuni 2011, 09:41

AS Levira üldkoosolekul kinnitasid aktsionärid ettevõtte lõppenud majandusaasta aruande, mille järgi oli ettevõtte konsolideeritud müügitulu 9,3 miljonit eurot ja puhaskasum 1,46 miljonit eurot.

Levira müügitulu vähenes võrreldes eelmise majandusaastaga 16% ning languse põhjuseks oli analoogtelevisiooni võrkude sulgemine ja vastava teenuse osutamise lõpetamine, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.  

Samas kasvas eksporditavate teenuste osakaal käibes, moodustades 21% kogu müügitulust ja suurenedes aastaga pea kaks korda. Puhaskasum vähenes aastaga 62%.

Üldkoosolekul otsustati maksta aktsionäridele dividendidena välja 439 500 eurot ehk 2,93 eurot aktsia kohta ning kanda ülejäänud osa kasumist jaotamata kasumi hulka. Jaotamata kasumi jääk on pärast dividendide väljavõtmist 10 755 346 eurot.

Muuhulgas plaanib AS Levira käesoleval majandusaastal ehitada välja ja võtta kasutusele kolm uut digilevivõrku. Jätkuvalt loodetakse kasvatada eksportteenuste mahtu. 2012. aasta kevadel plaanitakse taasavada renoveeritud Tallinna Teletorn.

AS Levira omanikud on Eesti Vabariik (51%) ja TDF S.A.S. (49%). Levira majandusaasta on algas 01.04.2010 ja lõppes 31.03.2011. AS Levira on televisiooni ja telekommunikatsiooniteenuseid osutav ettevõte. Eestis ollakse peamiselt tuntud kui tele- ja raadioprogrammide edastaja. 

Levira on rajanud Eestis kolm üleriigilist digitaaltelevisiooni- ja neli raadiolevivõrku, mille kaudu jõuavad Eesti kodudesse Rahvusringhäälingu tele- ja raadiokanalid, Kanal2, TV3 ning ZuumTV tasuline telekanalite pakett, samuti mitmete eraraadiojaamade saated.

Eksportturgudel osutatakse väljastusteenuseid telekanalitele Skandinaavias, Balti riikides ja Lõuna-Aafrikas. Telekomivõrke ehitatakse nii Soomes, Saksamaal kui ka Prantsusmaal. Tallinna Teletornis asub üks suuremaid serverimajutuskeskusi Eestis. 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    11. June 2011, 09:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing