23. juuni 2011 kell 8:37

Saab ei maksa enam palka, sest raha pole

Rootsi autotootja Saabi olukord muutub üha teravamaks. Läbirääkimised partneritega jooksid liiva ja töötajatele pole enam võimalik palka maksta.

Trollhättani tehase 3700 töötajatele ei ole võimalik palka maksta, teatas Saab täna. Praegu käivad läbirääkimised kiire lahenduse leidmiseks.

Saabil on väidetavalt võlgu 100 miljoni euro ulatuses. Läinud aastal õnnestus müüa umbes 30 000 autot, eesmärgiks oli 50 000 sõidukit.

Mai lõpus sai Saab kapitali kahelt Hiina partnerilt, Pangda Automobile lubas anda 110 miljonit eurot. Eile õhtul lõppesid Saabi läbirääkimised 800 alltöövõtjaga, kellelt paluti ajapikendust võlgade tasumisele. Saabil puudub raha, et töötajatele palka maksta, teatas omanikfirma Swedish Automobile. Saabi pressiesindaja Gunilla Gustavs nimetas olukorda „kahetusväärseks ja kurvaks“. Väidetavalt eesseisvat pankrotiavaldust Gustavs ei kommenteerinud.

Ekspertide hinnangul Saabil tulevikku ei ole: „Ma ei näe Saabile mingit perspektiivi ja mul on puudust ka argumentidest, mis võimaldaksid põhjendada firma ellujäämisvõimalusi,“ ütles Spiegel Onlinele Stefan Bratzel, Bergish Gladbachi Center of Automotive Management direktor ja majandusprofessor. „Minu arvates ei ole Saabil praeguses seisus mingit šanssi järgmised aastad üle elada.“

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum