Katariina Krjutškova • 29. juuni 2011 kell 14:22

Õispuul kahtluspistise võtmises

Kaitsepolitsei pidas kahtlustatavana pistise võtmises kinni Tallinna Linnaplaneerimise ameti juhataja Toomas Õispuu.

Kahtlustus pistise andmises on esitatud ühele isikule. Kriminaalmenetluse raames on teostatud mitmeid läbiotsimisi.  Kriminaalasja menetleb Kaitsepolitseiamet, uurimist juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.

Kriminaalmenetluse huvides ei pea prokuratuur võimalikuks täiendavat informatsiooni avaldada.

Õispuu on olnud abilinnapeade Eha Võrgu, Taavi Aasa ja Toomas Vitsuti nõunik, linnaplaneerimise ametit juhib ta alates 2007. aasta septembrist. Raepressi teatel on Õispuu kirjutanud lahkumisavalduse.

Veebruaris avalikustas "Pealtnägija" Tallinna linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti ja tema endise nõuniku ning praeguse linnavalitsuse linnaplaneerimisameti juhataja Toomas Õispuu firma lõhkeainete veo Liibüasse.

Äripäev leidis teemaga edasi tegeledes, et Tallinnas suuri kinnisvaraprojekte arendanud Arco Vara omanikud Arti Arakas ja Richard Tomingas ostsid keskerakondlasest linnaametnikele väljarentimiseks seitse miljonit krooni maksnud laeva Balkan Star. Hiljem müüsid nad laeva omanikfirma 1 krooniga edasi pankrotihaldur Martin Kruppile, kes on olnud Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare äripartner.

Vitsutil oli täna kella kuue ajal, peale prokuratuuri teate avalikustamist, telefon postkastis. Ta helistas poolteist tundi hiljem tagasi ja ütles, et pole sõnagi kuulnud Õispuu kinnipidamisest ja tagasiastumisest.

Vitsut sõnas, et nende suhtlemine Õispuuga piirdub sellega, et Õispuu töötab linnavalitsuses ja Vitsut volikogus. "Ma ei peagi vajalikuks seda rohkem kommenteerida," ütles Vitsut. 

Linnaplaneerimise ametis enam õhtupoolikul keegi toru ei tõstnud.

Hetkel kuum