Koit Brinkmann • 3. märts 2011 kell 7:06

Savisaar: linnavalitsus ei ole "Pealtnägija" suuvooder

Vastuseks arupärimisele Tallinna volikogu esimehe Toomas Vitsuti lõhkeaineveo äri kohta, märkis linnapea Edgar Savisaar, et linnavalitsus ei ole teema avalikustanud ETV saate "Pealtnägija" suuvooder.

Sellise vastuse andis Keskerakonna esimees Savisaar volikogu IRLi fraktsiooni liikme Tarmo Kruusimäe küsimusele, kas Vitsuti käitumise hukkamõistmiseks on linnavalitsuselt oodata ametlikku avaldust.

Kruusimäe uuris veel, kas Savisaar peab Vitsuti relvaäri, mille käigus varustati ka Liibüat, õigeks ja moraalseks.

„Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut on ETV "Pealtnägija" lugu nimetanud pigem algeliseks ilukirjanduseks kui ajakirjanduslikuks uurimuseks. Samuti on ta väljendanud valmisolekut toimunut põhjalikumalt selgitada. Iseasi, kas selgitused tegelikult toimunu kohta pärast riigikogu valimisi teid ja kallutatud ajakirjandust enam huvitavad,“ vastas Savisaar moraali teemast kõrvale hiilides.

Küsimusele, kas Keskerakonda on rahastatud linnavolikogu esimehe relvade müügist saadud rahaga, sõnas linnapea, et Vitsut pole varjanud oma osalust Eastern Shipping Groupis ning see kajastub ka tema majanduslike huvide deklaratsioonis.

9. veebruari "Pealtnägija" avalikustas Tallinna linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti ja tema endise nõuniku ning praeguse linnavalitsuse linnaplaneerimisameti juhataja Toomas Õispuu firma lõhkeainete veo Liibüasse.Äripäev leidis teemaga edasi tegeledes, et Tallinnas suuri kinnisvaraprojekte arendanud Arco Vara omanikud Arti Arakas ja Richard Tomingas ostsid keskerakondlasest linnaametnikele väljarentimiseks seitse miljonit krooni maksnud laeva Balkan Star. Hiljem müüsid nad laeva omanikfirma 1 krooniga edasi pankrotihaldur Martin Kruppile, kes on olnud Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare äripartner.

Hetkel kuum