USA krediidireitingut alandatakse?

Ergo Sõõru 07. juuli 2011, 23:23

Pimco juht Mohamed El-Erian ütles täna, et valitsuse poolt uued rahasüstid majandusse jäävad ilmselt ära, kui just ei tule uut majanduslangust.

„Kui uut rahasüsti ei tehta, on võimalik, et majanduslanguse aeglustumine võib veel kesta pikka aega. See paneb omakorda Föderaalreservi raskesse olukorda ning nad võivad võtta suuri riske,“ ütles Mohamed El-Erian uudisteagentuurile Reuters.

Pimco (Pacific Investment Management Company) on maailma üks suurimaid võlakirjade fonde, mis haldab 1,2 triljoni USA dollari eest hoiuseid.

22. juunil langetas föderaalreserv majanduskasvu prognoosi 3,1-3,3 protsendilt 2,7-2,9 protsendini.

Kolm peamist krediidireitingu agentuuri on andnud USA’le hoiatuse, et USA krediidireiting võib alaneda, kui majandustõusu aeglustumisega midagi ette ei võeta.

„Kõige suurema tõenäoususega peale USA krediidireitingu alanemist müüakse maha võlakirjad, väärtpaberid ja hakatakse kauplema USA dollari vastu. Kuld hakkab suure tõenäosusega peale krediidireitingu alanemist tõusma,“ ütles El-Erian.

Kullaga kaubeldi täna õhtul 1528 USA dollarit untsi kohta. Kõigi aegade parim tulemus oli maikuus, kui kullaga kaubeldi 1575 dollari tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. July 2011, 11:31
Otsi:

Ava täpsem otsing