Baltika omanikfirma pankroti äärel

Birjo Must 09. juuli 2011, 10:44

Baltika aktsiahinna languse tõttu on ettevõtte omanikfirma BMIG pankroti äärel, firma omakapital on miinuses ning Swedbankist saadud laen ületab 70 miljoni krooniga tagatise väärtuse.

„BMIG-l on Swedbankiga sõlmitud pikaajaline ja korralikult tagatud laenuleping. Seoses sellega, et Baltika aktsia hind on börsil hetkel põhjendamatult madalale langenud, mõjutab see loomulikult laenutagatise väärtust,“ kommenteeris olukorda BMIG üks omanikest ja juht Meelis Milder.

Baltika omanikfirma BMIG-le kuulub 4,77 miljonit Baltika aktsiat, mis on 0,63 eurose hinna juures väärt 47 miljonit krooni. Aktsiate tagatisel on BMIG saanud Swedbankist 117,9 miljonit kroonise laenu 12% aastaintressiga. Ehk laenusumma on 70 mln krooni suurem kui tagatise väärtus. Ligi 70 miljonit krooniga oli BMIG-i omakapital ka 2010. aasta lõpus miinuses.

Milderi kinnitusel otsitakse koostöös pangaga hetkeolukorrale lahendust. „Töö käib ja olen kindel, et leiame kompromissi,“ sõnas juht.

„Usun Baltika  tulevikku ja seoses sellega aktsiahinna olulisse tõusu, sest oleme oma äri üles ehitanud pikaajaliselt jätkusuutlikule strateegiale,“ lisas ta.

BMIG peamiseks tegevusalaks on investeerimistegevus, mille eesmärgiks on aktsiate väärtuse kasvu pealt tulu teenimine. BMIG on loodud AS Baltika juhatuse liikmete poolt omandamaks AS Baltika aktsiaid. Aktsiate ostu finantseerimiseks on kasutatud osanikelt saadud vahendeid, pangalaenuja osaühingu poolt teenitud tulu.

2010. aasta 31. detsembri seisuga omas OÜ BMIG 4 624 860 (16,82%) AS Baltika lihtaktsiat ja 125 173 eelisaktsiat. AS Baltika on noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil.

BMIG osanikud on Meelis Milder, Maire Milder, Boriss Loifenfeld ja Ülle Järv.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. July 2011, 09:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing