Katariina Krjutškova • 12. juuli 2011 kell 12:44

Hillar Teder: „kampsunid“ võiks putitada Rahvaliitu

IRList lahku löövad vanad isamaaliitlased võiksid ühte heita Rahvaliiduga, arvas suurettevõtja ja erakondade toetaja Hillar Teder.

„Nad (vanad isamaaliitlased ehk nö kampsunid – toim) sobiks hästi maameeste parteisse. Nad võiksid võtta Rahvaliidu ja selle ära putitada,“ sõnas Teder.

Tema hinnangul on Rahvaliidu plussiks korralik liikmeskond ja pikk ajalugu. „Ainult management on seal ära kukkunud ja raha otsa saanud. Kui on hakkajad vanad tegijad, võiksid nad selle üles korjata ja hea partei teha,“ ütles Teder.

Teder toetas möödunud aastal IRLi miljoni krooniga ja Keskerakonda poole miljoniga. Teder aga sõnas, et pigem ei annaks uuele parteile raha.

„Mul ei ole kunagi olnud vaimustust sellise partei nagu Isamaa vastu, sest neil on vanast ajast marurahvusluse pitser juures,“ ütles Teder. Ta sõnas, et peab end liberaalse maailmavaate pooldajaks.

Eile ennustas IRLi aseesimees Tõnis Lukas, et enne tulevasi valimisi kerkib esile uus partei. Uuest parteist unistavad ja tulevikuplaane seavad vanad isamaaliitlased Aimar Altosaar, Tõnis Lukas, Andres Ammas, Andres Herkel ja Mart Nutt.

Teder vastas Äripäeva päevaküsimusele – kas toetaksid isamaaliitlaste initsiatiivil tekkivat uut parteid?

Hetkel kuum