Katariina Krjutškova • 12. juuli 2011 kell 16:44

Helenius toetab vaid Laari ja Partsi parteid

Toetan IRLi nii kaua, kui seda juhivad Mart Laar ja Juhan Parts, sõnas ettevõtja ja parempoolsete parteide toetaja Joakim Helenius.

Kas ka siis toetaks Helenius uut parteid, kui IRList lahku löövad isamaalised paneksid etteotsa Mart Laari? Selle küsimuse peale hakkas Helenius laginal naerma ja sõnas, et ei saa kõigile küsimustele vastata.

Helenius ütles, et on toetanud siiani IRLi ja Reformierakonda, sest nad on riigi välja toonud kõige hullemast kriisist. Endiste isamaaliitlaste lahkulöömisest polnud Helenius veel kuulnud. Ta aga oletas, et selle põhjuseks on eelkõige lahkulööjate halvad suhted teiste erakonna liikmetega.

Heleniuse arvates poleks Eestis lööki uuel parteil, mis sarnaneks põlissoomlastega, sest Keskerakond juba täidab seda rolli. „Keskerakond on populistlik partei, mis on põlissoomlastega väga sarnane,“ sõnas Helenius.

Heleniuse hinnangul peitub nende sarnasus selles, et mõlemal pole selget ettekujutust majandusest, kuid nad on tegutsenud tükk aega ning olnud alati valimistel edukad.

Eile ennustas IRLi aseesimees Tõnis Lukas, et enne tulevasi valimisi kerkib esile uus partei. Uuest parteist unistavad ja tulevikuplaane seavad vanad isamaaliitlased Aimar Altosaar, Tõnis Lukas, Andres Ammas, Andres Herkel ja Mart Nutt.

Helenius vastas Äripäeva päevaküsimusele – kas toetaksid isamaaliitlaste initsiatiivil tekkivat uut parteid?

Hetkel kuum