Uudiste gigant on kaotanud nelja päevaga 15% enda väärtusest

Ergo Sõõru 12. juuli 2011, 23:51

News Corp. (NWSA) on kaotanud viimase nelja kauplemispäeva jooksul 7 miljardit dollarit enda väärtusest, mis näitab investorite mures olekut telefonite pealtkuulamise skandaali üle.

Rupert Murdoch, mis on News Yorgis baseeruv Nasdaq’il kauplev meediaettevõte kaotas eile 7,6 protsenti enda turuväärtusest, mis on suurim langus alates 2009. aasta aprillist.

See oli neljas järjestikkuline tagasilöök News Corp. sulgemishinnas, lõigates ettevõtte väärtust 15  protsendi võrra 41,2 miljardi USA dollarini.

„Libastumine on proportsioonidest väljas, kuna kaotatud kasumiga peab News Corp. edasi lükkama plaani osta Bristish Sky Broadcasting Group Plc (BSY),“ ütles RBS Capital Markets New Yorgi analüütik David Bank.

Investorid on mures skandaali pärast, mis mõjutab News Corp.’is olevaid hoiuseid. News Corp.’i alla kuuluvad Fox TV võrgustik ja filmi stuudio, Wall Street Journal ja kolm ajalehte Suurbritannias.

„Pealkirjad ajakirjanduses tekitavad meeletuid kõikumisi aktsia hindades, jättes ettevõtte suutlikuse tahaplaanile,“ ütles uudisteagentuurile Bloomberg panga juht, kes soovis jääda anonüümseks.

News Corp. (NWSA) aktsia langes täna 0,02 protsenti 16,08 USA dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. July 2011, 23:51
Otsi:

Ava täpsem otsing