Swedbank langetas Harju Elektri aktsia hinnasihti

Rainer Saad 03. august 2011, 18:49

Swedbank kirjutas lühikommentaaris Harju Elektri II kvartali tulemuse kohta, et see vastas nende ootustele, kuid jäi skeptiliseks ettevõtte tulevikuväljavaadete osas ning langetas aktsia hinnasihti.

Swedbank Markets ütles, et Harju Elektri tulemused olid head ja vastasid nende ootustele, kuid pank on kohandanud 2011. ja järgnevate aastate müügiprognoose tootmissegmendis. 

Swedbank ütles, et kvartaliaruande järgi oli Harju Elektri heade tulemuste taga suurenenud nõudlus elektriseadmete järgi. Müügi kasv oli peamiselt tingitud suurenenud mahtudest. Swedbank, kes ootab madalamat kasvutempot järgnevateks perioodideks, langetas Harju Elektri aktsia hinnasihi eelnevalt 3,40 eurolt 3,07 euroni. Aktsiasoovituse jättis „osta” peale.

Harju Elektri kontserni tootmissegment hõlmab elektriseadmete tehaseid Eestis (AS Harju Elekter Elektrotehnika, HE osalus 100%), Soomes (Satmatic Oy, HE osalus 100%) ja Leedus (UAB Rifas, HE osalus 51%), kus tehaste põhitoodangu moodustavad elektrienergia jaotusseadmeid (alajaamad, kaablijaotus- ja liitumiskilbid) ning automaatika- ja juhtimiskeskused energia- ja tööstussektori ning infrastruktuuri tarbeks. Tootmissegmenti kuulub ka AS Harju Elekter Teletehnika (end.Eltek, HE osalus 100%), kes valmistab lehtmetalltooteid andmeside- ja telekommunikatsioonisektorile.

Harju Elektri II kvartali puhaskasumi emaettevõtte omanikele kuuluv osa kasvas aastaga 588 000 eurolt 1,077 miljonile eurole, teatas ettevõte börsile. Käive kasvas 33,2 protsenti, 11,1 miljonile eurole. Ärikasum kasvas 178 000 eurolt 540 000 eurole.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2011, 12:28
Otsi:

Ava täpsem otsing