"Reaalmajanduses pole asi nii hull" 

Kadri Bank 09. august 2011, 13:50

Heldur Meerits on viimastel nädalatel turgudel toimuvat jälginud imestusega, sest tema hinnangul pole reaalmajanduse tegelik seis nii hull, et  see annaks põhjust globaalseks paanikaks.

 "Emotsionaalne komponent on siin päris suur,“ ütles Meerits.

Tema hinnangul on aktsiaturgude kukkumisele suurem mõju Euroopa võlakriisil kui USAs toimuval. "USA krediidireitingu alandamine tundub olevat see, mis on küll inimesi üllatanud, kuid kus reaalset ohtu ei ole. Kui USA tippreitingust üks pulk allapoole läheb, ei tähenda seda, et USA kui riik pankrotti läheks. Ta ei ole lihtsalt perfektne laenuvõtja," selgitas Meerits.

"Siin Euroopas on asjad tõsisemad. Häda on selles, et poliitikud üritavad turgudega maadelda. Kasutatakse selliseid väljendeid, et me võitleme turujõududega. Poliitikud arvasid, et pärast teist päästepaketti on nad turujõud alistanud, aga on selgunud, et nad siiski eksisid."

Meerits lisas, et ilmselt ei saa Euroopa juhid lihtsalt turgude toimimisest aru või on neil poliitikutena surve nii suur, et valijatele meeldida.

Meerits ise oma investeeringuid ümber vaadanud ei ole. „Minu meelest on päris head ostukohad tulemas ja isegi praegused tasemed on väga head. Aga võib-olla lähevad isegi veelgi paremaks,“ ütles ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2013, 14:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing