Anne Oja • 11. august 2011 kell 14:24

Prohhorov kutsus kandma vara dollaritesse ja eurodesse

Venelased võiksid kaheaastast elamistagavara ületava ja rublades seisva osa oma varast dollaritesse ja eurodesse paigutada, ütles täna Vene oligarh ja poliitik Mihhail Prohhorov.

RIA Novosti andmetel vastas Venemaa üheks rikkaimaks meheks peetav Prohhorov küsimusele, millises valuutas on kõige kasulikum oma sääste hoida.

Lisaks ütles Prohhorov, et Venemaa peaks liituma eurotsooniga, kuna rubla ei saa kunagi isegi regionaalseks valuutaks. Ta põhjendas oma pessimistlikku seisukohta rubla suhtes selle valuuta sõltuvusega nafta hinnast maailmaturul.

Selle nädala algul odavnes vene rubla järsult dollari ja euro suhtes, mis tekitas diskussiooni, kus raha hoida. Odavnemise põhjuseks oli USA alanenud riigireiting ja kriisi süvenemine euroalal. Sellistes oludes eelistavad investorid dollareid ja eurosid arenevate maade valuutadele.

Venemaa peaminister Vladimir Putin kutsus 2008. aastal venelasi üles hoidma oma sääste rublades, põhjendades seda sellega, et valitsus ei lase rubla kursil järsult kõikuda.

Praegu hoiab suurem osa venelastest oma sääste rublades, kuna rublahoiuste intress on kõrgem. Valuutahoiuste maht vähenes tänavu esimese kuue kuuga 18% tasemele.

Hetkel kuum