Kadrin Karner • 18. august 2011 kell 8:36

Lugtmeijer jääb napisõnaliseks

Kütusetransiidifirma Vopak E.O.S juht Arnout Lugtmeijer sai hiljuti Riigi Kinnisvara ASi nõukogusse. Lugtmeijer vastas Äripäeva viiele küsimusele kahe lausega.

„Kui minister Juhan Parts tegi mulle ettepaneku asuda RKASi nõukogu liikmeks võtsin selle vastu. Hindan RKASi kõrgelt ning pean seda oma kogemuse põhjal võimekaks organisatsiooniks, kui mõelda näiteks ettevõtete vahelise eriarvamuse konstruktiivsele lahendamisele kevadel. Nõukogus näen oma rolli selles, et jagan RKASiga enda kui ettevõtluses kogenud juhi värsket ja sõltumatut vaadet," ütles praegu välismaal viibiv Lugtmeijer oma pressiosakonna kaudu.

Veel veidi aega tagasi käis Vopak Eesti riigi ja justiitsministeeriumiga kohut uue Tallinna Vangla asukoha üle. Asi lõppes sellega, et uus vangla ehitatakse Rae valda OÜ Rosamil kinnistutele.

Rosamil on ettevõte, milles suurosalus kuulub ettevõtja Joakim Heleniusele ning vähemusosalused tema ärijuhtidele Ülo Adamsonile ja Aivar Kempile. Kui palju riik uue vangla alla jääva maa eest Rosamili omanikele maksab ei ole veel teada.

Joakim Helenius ütles Äripäevale, et neil on RKASiga kokkulepe, et teemat kommenteerib vaid RKAS.

Riigi Kinnisvara kommunikatsiooni- ja turundusjuht Madis Idnurm ütles, et tehingu maksumust ei saa täna öelda, sest sõlmitud on alles eelkokkulepped kinnistute omandamiseks ja veel ei ole paslik tehingu täpsematest tingimustest sh hinnast rääkida. „Täpsematest tehingu tingimustest saab rääkida peale vangla rajamiseks vajaliku detailplaneeringu kehtestamist ja tehingu tegemist, eelduslikult 2012. aasta kevadel,“ selgitas Idnurm.

Hetkel kuum